Cuprum Lubin bez Yanagidy

Siatkówka
Cuprum Lubin bez Yanagidy
fot. Cyfrasport

Kontuzja Masahiro Yanagidy okazała się poważniejsza, niż przypuszczano. Przyjmujący Cuprum Lubin podczas jednego z treningów doznał groźnego urazu i dalsze leczenie oraz okres rekonwalescencji spędzi w Japonii.

Podczas jednego z treningów Masahiro Yanagida zeskoczył na nogę innego zawodnika, przy czym doszło do urazu skręcenia lewego stawu skokowego. Przyjmujący trafił pod opiekę fizjoterapeutyczną. Profilaktycznie został poddany diagnostyce obrazowej i konsultacjom ortopedycznym. Z uwagi na występy zawodnika w drużynie narodowej, klub skontaktował się również ze sztabem szkoleniowym Kadry Narodowej Japonii.

 

W trakcie prowadzonej diagnostyki okazało się, że niegroźnie wyglądający incydent ma poważniejsze konsekwencje dla zdrowia zawodnika. W tej chwili wiadomo, że Yanagida ma zerwane więzadło strzałkowo-skokowe przednie (ATFL) z pęknięciem kostki przyśrodkowej.

 

Mając na uwadze szybki powrót zawodnika do zdrowia klub Cuprum Lubin przychylił się do prośby Federacji Japońskiej oraz samego zawodnika i wyraził zgodę na to, by dalsze leczenie oraz okres rekonwalescencji przebiegały w Japonii, gdzie Masahiro wyruszy niezwłocznie po załatwieniu wszystkich formalności.

RM, ks.cuprum.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie