– Sobotni mecz przeciwko Essex Blaze, podobnie jak te wcześniejsze, był wymagającym starciem. Przeciwnicy zagrali dobrze w obronie i na zagrywce. My również dobrze serwowaliśmy. Dodatkowo, w stosunku do poprzednich spotkań, poprawiliśmy elementy obrony. Myślę, że turniej w Danii również przyczynił się do wygranej bez straty seta. Wspólny wyjazd pomógł nam dotrzeć się jako drużyna i mam nadzieję, że pozwoli to utrzymać wysoką jakość gry w końcówce sezonu – skomentował Rupert Scott, rozgrywający IBB Polonii Londyn oraz reprezentant Anglii.
 
Podczas spotkania w Colchester kibice, oprócz zmagań na parkiecie, mogli oglądać zdobyte przez londyński klub trofeum. Zabranie Pucharu NEVZA na wyjazdowy mecz było inicjatywą klubu oraz Polskiej Organizacji Turystycznej, która jest partnerem tzn. #TrophyTour.
 
- Jesteśmy dumni z międzynarodowego osiągnięcia IBB Polonii Londyn, która w tak wspaniały sposób pisze historię brytyjskiej siatkówki. Zwycięstwo w Danii skłoniło nas i klub do podjęcia wspólnej inicjatywy, którą jest prezentowanie Pucharu NEVZA podczas meczów na krajowych parkietach. W sobotę, w Colchester zainaugurowaliśmy projekt #TrophyTour, który przede wszystkim ma na celu inspirować siatkarską społeczność do podejmowania działań na rzecz rozwoju dyscypliny i pokazać, że wyznaczane cele są w zasięgu ręki. Cała akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem kibiców. Mamy nadzieję, że uda nam się kontynuować tę ideę do końca sezonu, a tym samym promować nie tylko osiągnięcia klubu, ale także Polskę, jako kraj atrakcyjny turystycznie i sportowo, z którego czerpiemy siatkarskie inspiracje i know-how – skomentowała Iwona Białobrzycka, dyrektor Polskiej Organizacji Turystycznej.
 
Kolejną okazją, aby zobaczyć europejskie trofeum będzie półfinał Pucharu Anglii. Londyńczycy, we własnej hali, zmierzą się z drużyną Malory Eagles. Mecz rozegrany zostanie w sobotę, 24 lutego w Brentford Fountain Leisure Centre. Pierwszy serw zaplanowano na godzinę 16:30 czasu lokalnego. Przygotowane dla kibiców atrakcje oraz ranga spotkania, którą jest awans do finału rozgrywek, pozwolą spędzić im popołudnie w miłej atmosferze. Bilety na to spotkanie dostępne są on-line. Cały klub zaprasza fanów siatkówki do udziału w meczu i wspierania drużyny w walce o najwyższe cele.
 
– Kibice IBB Polonii są najlepszymi z możliwych na krajowym podwórku a ich doping zawsze mobilizuje nas do występów na najwyższym poziomie. Byłoby cudownie zagrać przed dużą, zagrzewającą nas do walki publicznością podczas sobotniego półfinału – zakończył Scott.
 
Doping kibiców bardzo przyda się obecnemu liderowi tabeli. Klub z zachodniego Londynu ma przed sobą kolejne ambitne zadania. Walczy o najwyższe siatkarskie trofea na Wyspach. Na drodze do osiągnięcia tych celów staną kolejni rywale, którzy z pewnością wysoko postawią poprzeczkę i będą dążyć do przerwania dobrej passy podopiecznych Simona Loftusa.
 
Essex Blaze – IBB Polonia Londyn 0:3 (13:25, 19:25, 22:25)