Beniaminek rozgromił wicelidera! Sensacja w 1. lidze siatkarzy

W spotkaniu otwierającym 26. kolejkę 1. Ligi siatkarzy KS Gwardia Wrocław niespodziewanie wygrała ze Stalą Nysa 3:0. Beniaminek nadspodziewanie łatwo, w trzech krótkich setach rozprawił się z drużyną, która aspiruje do gry w PlusLidze.

Siatkarze Gwardii Wrocław wrócili do Hali Orbita po dwunastu latach przerwy. Uczcili ten powrót w sposób najlepszy z możliwych, czyli zwycięstwem za trzy punkty nad wyżej notowaną drużyną z Nysy.

W pierwszym secie nie było większych emocji. Gwardia przeważała na przestrzeni tej partii (11:7, 16:10, 20:14) i spokojnie utrzymała tę przewagę w końcówce. Ostatni punkt skutecznym atakiem wywalczył Daniel Fijałka (25:17). Druga partia miała podobny przebieg. Przyjezdni nie imponowali w przyjęciu, słabiej prezentowali się również w ataku i nie byli w stanie nawiązać walki z dobrze zorganizowaną drużyną z Wrocławia. Autowy atak Łukasz Owczarza ustalił wynik seta na 25:16.

Trzeci set przyniósł najwięcej walki. Goście mieli początkowo przewagę (4:5, 8:10), ale stracili ją po serii pięciu przegranych akcji (13:10). Gospodarze przejęli inicjatywę, a na dodatek siatkarz Stali Dawid Bułkowski obejrzał czerwoną kartkę za dyskusje z arbitrem. W końcówce wrocławianie kontrolowali sytuację, a zwycięstwo przypieczętował skutecznym atakiem Łukasz Lubaczewski (25:20).

Najwięcej punktów: Michał Superlak (15), Łukasz Lubaczewski (11) – Gwardia; Łukasz Kaczorowski (12) – Stal. MVP: Łukasz Lubaczewski.