UFC: Pierwsze spotkanie Błachowicza i Santosa w Pradze (WIDEO)

Sporty walki

Bohaterowie sobotniej gali UFC w Pradze po raz pierwszy spojrzeli sobie w oczy. W karcie głównej zobaczymy dwóch Polaków: Michała Oleksiejczuka (12-2-1NC, 8 KO, 1 SUB) oraz Jana Błachowicza (23-7, 5 KO, 9 SUB), który wystąpi w walce wieczoru.

"Cieszyński Książę" ma na koncie cztery wygrane z rzędu, co jest najdłuższą serią w kategorii półciężkiej. To jednak nie wystarczyło, by otrzymać walkę o pas mistrzowski. Matchmakerzy zaoferowali mu pojedynek wieczoru na gali w stolicy Czech. jego przeciwnikiem będzie niezwykle agresywnie walczący Thiago Santos (20-6, 14 KO, 1 SUB). Brazylijczyk uwielbia oktagonowe wojny i z pewnością nie cofnie się przed niczym.

 

Santos udanie zadomowił się w nowej kategorii (wcześniej bił się w dywizji średniej). Znokautował Eryka Andersa oraz Jimiego Manuwa, torując sobie drogę do starcia z czwartym w rankingu Błachowiczem. Jest też przekonany, że wygrana zapewni mu walkę o mistrzostwo.

 

W czwartek podczas dnia medialnego doszło do pierwszego spotkania bohaterów starcia wieczoru. Było spokojnie, z respektem. Wcześniej zobaczyliśmy też innego Polaka. Michał Oleksiejczuk stanął oko w oko z Gianem Villante (17-10, 10 KO, 2 SUB). Będzie to dla niego powrót po ponad rocznej przerwie.

 

 

Transmisja gali UFC w Pradze z walką wieczoru Błachowicz - Santos od 20.00 w sobotę w Polsacie Sport!

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze