Losowanie 1/8 finału Ligi Młodzieżowej UEFA. Transmisja na Polsatsport.pl

Piłka nożna
Losowanie 1/8 finału Ligi Młodzieżowej UEFA. Transmisja na Polsatsport.pl
fot. PAP/CTK

W piątek poznamy pary 1/8 finału Ligi Młodzieżowej UEFA. W czołowej szesnastce rozgrywek znalazło się osiem zespołów, które wygrały rywalizację w grupach, oraz osiem, które okazały się lepsze od rywali w play-off o awans do tej fazy rozgrywek. Losowanie w Nyonie zacznie się o godzinie 14.00, kilkanaście minut po losowaniu 1/8 finału Ligi Europy. Transmisja w Polsacie Sport Premium 1 i na Polsatsport.pl.

Po pierwszej fazie rozgrywek Ligi Młodzieżowej UEFA bezpośrednio do 1/8 finału awansowały zespoły, które wygrały swoje grupy. To Ajax  Amsterdam, Atletico Madryt, broniąca trofeum Barcelona, Real Madryt, Hoffenheim, Liverpool, Manchester United i FC Porto. Drugą grupę drużyn stanowią te, które w tym tygodniu okazały się lepsze w meczach barażowych. W ten sposób szesnastkę uzupełnili: Chelsea, Tottenham Hotspur, Dinamo Zagrzeb, Dynamo Kijów, Hertha Berlin, Olympique Lyon, Montpellier i Midtjylland.  

 

Podczas piątkowego losowania nie będzie drużyn rozstawionych, nie ma też kryterium geograficznego, co oznacza, że mogą ze sobą rywalizować kluby z tego samego kraju. Nie mogą natomiast trafić na siebie zespoły, które wcześniej spotkały się w jednej grupie. Oznacza to, że z pewnością w 1/8 finału nie będzie spotkań Barcelony z Tottenhamem i Hoffenheim z Lyonem.

 

W Lidze Młodzieżowej UEFA rozgrywany jest tylko jeden mecz w każdej z par, gospodarzem będzie ekipa wylosowana jako pierwsza. Spotkania 1/8 finału zaplanowano na 12 i 13 marca. 

 

Pary ćwierćfinałowe i półfinałowe zostaną wyłonione w tym samym, piątkowym losowaniu. 1/4 finału zostanie rozegrana 2 i 3 kwietnia. Czołowa czwórka rozgrywek spotka się w Nyonie, gdzie 26 kwietnia zostaną rozegrane półfinały, a trzy dni później finał.

 

Transmisja losowania par 1/8 finału Ligi Młodzieżowej UEFA od godziny 14.00 na portalu Polsatsport.pl oraz w Polsacie Sport Premium 1.

 

WYNIKI I TABELE LIGI MŁODZIEŻOWEJ UEFA

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze