Alpejski PŚ: Goggia wygrała zjazd w Crans-Montana

Włoszka Sofia Goggia wygrała zjazd alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskiej miejscowości Crans-Montana. Wyprzedziła dwie reprezentantki gospodarzy - o 0,49 s Joanę Haehlen oraz o 0,45 Larę Gut-Behrami.

Zawody trzykrotnie przerywano wskutek awarii systemu pomiaru czasu, a oficjalne wyniki ogłoszono z dużym opóźnieniem.

Początkowo podano, że trzecie miejsce zajęła Nicole Schmidhofer. Austriaczka, obok Goggii i Haehlen, stanęła na podium podczas ceremonii dekoracji. Kilka godzin później zweryfikowano rezultaty.

26-letnia Goggia, mistrzyni olimpijska z Pjongczangu 2018 w tej konkurencji, odniosła pierwsze zwycięstwo tej zimy, ale rozpoczęła starty dopiero pod koniec stycznia, po wyleczeniu złamanej w połowie października prawej kostki.

Zjazd był kilka razy przerywany nie tylko z powodu awarii pomiaru czasu, ale także wskutek wypadków zawodniczek. Helikopter zabrał z trasy Francuzkę Tiffany Gauthier, która doznała kontuzji kolana. Upadła też mistrzyni świata z Aare Słowenka Ilka Stuhec.