Jędrzejczyk przed galą UFC w Pradze: Od Błachowicza bije energia i pewność siebie

Sporty walki

- Po Janku widać, że solidnie przepracował okres przygotowawczy. Bije od niego niesamowita energia i pewność siebie, która jest poparta ciężką pracą oraz poświęceniem. Jestem spokojna o jego walkę - powiedziała Joanna Jędrzejczyk przed walką wieczoru, w której Jana Błachowicza (23-7, 5 KO, 9 SUB) zmierzy się z Thiago Santosem (20-6, 14 KO, 1 SUB) na gali UFC Fight Night w Pradze.

Paweł Wójcik: Jak podobała Ci się ceremonia ważenia przed walką Jana Błachowicza?

 

Joanna Jędrzejczyk: Jak zawsze było widać, że emocje przed galą UFC są bardzo wysokie. Cieszę się, że organizacja UFC powraca do Europy. Bilety sprzedały się w 8 minut! A to tylko świadczy o tym, że jest wielkie zapotrzebowanie na MMA i UFC na Starym Kontynencie. Trzymam bardzo mocno kciuki za Janka. Tym razem nie decyduje o tym tylko serce, ale także rozum i świadomość, że Jano jest lepszym zawodnikiem. Wierzę, że przedłuży zwycięską passę.

 

Udzieliłaś mu pewnych wskazówek? Walczyłaś w walce wieczoru, a dla Janka jest to pierwszy raz, gdy dostąpi tego zaszczytu.

 

Sądzę, że Janek jest na tyle doświadczonym zawodnikiem, który poradzi sobie z atmosferą i całą otoczką z tym związaną. Wystąpienie w walce wieczoru na gali UFC jest ogromnym wyróżnieniem. Można powiedzieć, że jest to "plus sto" do motywacji. Poza tym widać po nim, że solidnie przepracował okres przygotowawczy. Bije od niego niesamowita energia i pewność siebie, która jest poparta ciężką pracą i poświęceniem.

 

Czyli faworyta mamy jednego?

 

Tak! I choć przeciwnik Janka jest moim klubowym kolegą z American Top Team, który jest naprawdę mocny zawodnikiem, to wierzę w zwycięstwo rodaka. Trzeba pamiętać, że Santos ma silny, nokautujący cios, ale nie jest żadnym wirtuozem, jeśli chodzi o technikę. Umiejętności bardziej przemawiają za Błachowiczem, który potrafi walczyć na długim dystansie oraz ma chłodną głowę. Poza tym nasz zawodnik jest lepszy technicznie.

 

Rozmowa z Joanną Jędrzejczyk przed galą UFC Fight Night w Pradze w załączonym materiale wideo.

 

Transmisja gali UFC Fight Night w Pradze z walką wieczoru Błachowicz - Santos od 20.00 w sobotę w Polsacie Sport!

Paweł Wójcik, A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze