MŚ U–20: Grzywek maskotką turnieju w Polsce

Piłka nożna
MŚ U–20: Grzywek maskotką turnieju w Polsce
fot. laczynaspilka.pl

Oficjalną maskotką rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata piłkarzy do lat 20 będzie żubr Grzywek. Po raz pierwszy zostanie zaprezentowany w niedzielę w Gdyni podczas losowania grup turnieju - poinformowali organizatorzy.

W ceremonii losowania wezmą udział triumfatorzy tej imprezy sprzed lat, Brazylijczyk Bebeto i Portugalczyk Fernando Couto.
 
W mistrzostwach będą rywalizować 24 drużyny, które od 23 maja do 15 czerwca w sześciu polskich miastach rozegrają 52 mecze. Pierwsze spotkania odbędą się w Łodzi, Gdyni, Bydgoszczy i Lublinie, a dzień później zaplanowano konfrontacje w Tychach oraz Bielsku-Białej. Finał zostanie rozegrany w Łodzi.
 
Reprezentacja Polski trafi do grupy A i spotkania w pierwszej fazie rozegra w Łodzi. Drużyna prowadzona przez trenera Jacka Magierę znalazła się razem z Portugalią, Urugwajem, Francją, Stanami Zjednoczonymi i Meksykiem w pierwszym koszyku.
 
Mistrzostwa odbywają się co dwa lata od 1977 roku. Pierwsze zorganizowano w Tunezji, a trzy ostatnie - w Turcji (2013), Nowej Zelandii (2015) i Korei Południowej (2017), gdzie triumfowała Anglia. Najwięcej mistrzowskich tytułów mają na koncie Argentyna - sześć i Brazylia - pięć.
 
W 1983 roku Polacy stanęli na najniższym stopniu podium, a w 1979 roku wywalczyli czwarte miejsce. Wtedy w MŚ rywalizowało jeszcze 16 zespołów.
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze