Sokołowski: Po prostu robię to, co lubię

Polscy koszykarze wywalczyli w piątek awans do finałów mistrzostw świata, które na przełomie sierpnia i września zostaną rozegrane w Chinach. W przedostatniej kolejce eliminacji pokonali na wyjeździe Chorwację 77:69, ale początek spotkania był bardzo nieudany. Nasi reprezentanci zaczęli grać skuteczniej, gdy na boisku pojawił się Michał Sokołowski. W całym meczu zdobył 12 punktów, a po nim powiedział: - Po prostu robię to, co lubię.

Łukasz Cegliński: Wyrwaliście ten mecz, to chyba dobre określenie. Było mnóstwo walki, świetna obrona. Doskonale to wyszło.

Michał Sokołowski: Wyrwaliśmy, po bardzo słabym początku. Cieszy jednak efekt końcowy i to, że tym małym krokiem zrobiliśmy ten wielki krok. Czyli awans do mistrzostw świata.

Kluczowa była obrona, ale i Twoje wejście na boisko w pierwszej kwarcie. Wymuszałeś faule, grałeś doskonale i byłeś motorem napędowym polskiej drużyny.

Ja wiem co mam robić na boisku, wiem jaką mam rolę w zespole. Po prostu robię to, co trzeba i to, co lubię.

Przegrywaliście 0:14, ale nie nie wyglądaliście na drużynę, która panikuje. Zero zwątpienia.

Cały czas graliśmy swoje, może na początku drugiej połowy trochę bardziej agresywnie. Trafiliśmy wtedy dwa pierwsze rzuty i poszło. Gdybyśmy trafili dwa pierwsze rzuty na początku meczu, może by się to potoczyło inaczej, może byśmy tak wysoko nie przegrywali. Ale to już jest za nami, liczy się efekt końcowy.