AS Monaco coraz dalej od strefy spadkowej

AS Monaco, z Kamilem Glikiem w składzie, wygrało przed własną publicznością z trzecią drużyną francuskiej ekstraklasy - Olympique Lyon 2:0. Piłkarze z Księstwa, jeszcze niedawno na samym dnie ligowej tabeli, oddalają się od strefy spadkowej.

Wynik został ustalony już w 27. minucie, a na listę strzelców wpisali się Portugalczycy Gelson Martins i Rony Lopes.

Goście, którzy kilka dni temu zremisowali z Barceloną 0:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, najlepszą okazję mieli w 71. minucie rzutu karnego, gdy sędzia po faulu Glika na Moussie Dembele podyktował rzut karny. Polski obrońca otrzymał żółtą kartkę, ale po chwili Holender Memphis Depay strzelił w sposób czytelny dla Danijela Subasica, a Chorwat odbił piłkę na rzut rożny. Glik rozegrał całe spotkanie.

Od kiedy na ławkę trenerską powrócił Portugalczyk Leonardo Jardim, po nieudanym eksperymencie z Thierrym Henrym, Monaco jeszcze nie przegrało, notując trzy zwycięstwa i jeden remis. Niedzielny sukces przesunął drużynę na 16. miejsce, o pięć punktów nad strefą spadkową.

Na szczycie tabeli sytuacja jest klarowna - po kolejny tytuł mistrzowski pewnie zmierza Paris Saint-Germain, który w sobotę wygrał u siebie z Nimes 3:0. Dwie bramki zdobył Kylian Mbappe, który łącznie ma 22 goli w tym sezonie.

Paryżanie, którzy mają jeszcze jeden mecz zaległy, zgromadzili w 25 spotkaniach 68 punktów i aż o 17 wyprzedzają Lille OSC. Wicelider w piątek w Strasburgu zremisował 1:1. Trzeci w tabeli Olympique Lyon traci do lidera już 22 punkty