Bundesliga: Borussia Dortmund w końcu wygrała

Po serii pięciu meczów bez zwycięstwa, licząc wszystkie rozgrywki, prowadzący w niemieckiej ekstraklasie piłkarze Borussii Dortmund pokonali u siebie Bayer Leverkusen 3:2 w 23. kolejce. Z powodu kontuzji stopy w składzie gospodarzy zabrakło Łukasza Piszczka.

Po bardzo udanej rundzie jesiennej BVB zaczęła spisywać się coraz słabiej. W poprzednich trzech kolejkach trzykrotnie zremisowała (w tym z Hoffenheim 3:3, mimo że do 75. minuty prowadziła 3:0), odpadła z Pucharu Niemiec i przegrała pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Tottenhamem Hotspur 0:3 (rewanż 5 marca).

W niedzielę dortmundczycy poradzili sobie jednak z "Aptekarzami", którzy wygrali cztery poprzednie spotkania ligowe. Bramki dla gospodarzy zdobyli Francuz Dan Zagadou (30.), Anglik Jadon Sancho (38.) i Mario Goetze (60.), a dla gości trafili Kevin Volland (37.) i Jonathan Tah (75.).

BVB (54 pkt) przywróciła trzypunktową przewagę sprzed tej kolejki nad broniącym tytułu Bayernem Monachium. Bawarczycy w sobotę wygrali u siebie z Herthą Berlin 1:0. Jedyną bramkę uzyskał w 23. minucie Hiszpan Javi Martinez, a Robert Lewandowski rozegrał cały mecz.

Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen 3:2 (2:1)

Bramki: Dan-Axel Zagadou 30', Jadon Sancho 38', Mario Goetze 60' - Kevin Volland 37', Jonathan Tah 75'

Kartki: Guerreiro - Jedvaj, Tah