ME w biathlonie: Gwizdoń poza "dziesiątką" w biegu na dochodzenie

Magdalena Gwizdoń zajęła 12. miejsce w biegu na dochodzenie w ostatnim dniu biathlonowych mistrzostw Europy w Raubiczach koło Mińska. Wśród mężczyzn Mateusz Janik był 45. Wygrali Rosjanka Jekaterina Jurłowa-Percht i Norweg Tarjei Boe.

Gwizdoń po sobotnim sprincie była siódma. Niedzielny bieg na dystansie 10 km zaczęła dobrze - w dwóch pierwszych strzelaniach okazała się bezbłędna, ale podczas kolejnych dwóch wizyt na strzelnicy zaliczyła łącznie cztery "pudła".

Ostatecznie zajęła 12. lokatę, tracąc do Jurłowej-Percht 1.44,4. Drugie miejsce zajęła Białorusinka Iryna Kriuko - 37,5 s za triumfatorką, a brązowy medal zdobyła Niemka Nadine Horchler - 49,4 s straty. Zawodniczki z czołowej trójki pomylił się raz na strzelnicy.

Kamila Cichoń zajęła 48. miejsce (dwa niecelne strzały), 5.22,6 za Jurłową-Percht. Najlepsza w sprincie Szwedka Mona Brorsson oraz trzecia wówczas jej rodaczka Hanna Oeberg nie wystartowały w niedzielę.

Wśród mężczyzn, którzy rywalizowali w biegu na dochodzenie na 12,5 km, Boe powtórzył swój wynik ze sprintu i triumfował również w niedzielę. Janik, który w niedzielę był jedynym Polakiem w stawce, miał dwa niecelne strzały. Stracił do zwycięzcy 4.01,4. Tradycyjnie w mistrzostwach Europy nie startują czołowi biathloniści Pucharu Świata. Przerwę wykorzystują na przygotowania do mistrzostw globu, które w tym roku odbędą się w dniach 7-17 marca w szwedzkim Oestersund.

W środę zgrupowanie w Idre, położonym ok. 300 km na południowy zachód od Oestersund, rozpoczęła polska kadra A, z siódmą w klasyfikacji generalnej PŚ Moniką Hojnisz na czele.