Bundesliga: RB Lipsk uratował punkt. Orban bohaterem gospodarzy

W ostatnim meczu 23. kolejki Bundesligi RB Lipsk zremisował na swoim boisku z TSG 1899 Hoffenheim 1:1. Gospodarze uratowali punkt w 89. minucie, wyrównująca bramkę zdobył Willi Orban. To było niecodzienne spotkanie dla trenera Hoffenheim Juliana Nagelsmanna, który w następnym sezonie będzie prowadzić ekipę z Lipska.

Przed meczem pojawiały się opinie, że szkoleniowiec gości i jego przyszły pracodawca postanowili, że żadna ze stron nie będzie w poniedziałek stratna. Postawa Hoffenheim w pierwszej połowie meczu zaprzeczała jednak tym spekulacjom, przyjezdni mieli zdecydowana przewagę i udokumentowali ja golem. W 22. minucie strzał Joelintona obronił Peter Gulacsi, ale przy dobitce Andreja Kramarica był już bez szans.

Piłkarze RB Lipsk, którzy w pierwszej części mieli poważne problemy ze zbliżeniem się do bramki rywala, po przerwie zagrali zdecydowanie lepiej. Długo jednak nie potrafili znaleźć sposobu na obronę "Wieśniaków". W 89. minucie dopięli swego po ładnej akcji Marcela Halstenberga. Jego wstrzelenie piłki w pole karne ze skrzydła wykorzystał Orban, wpychając ją do bramki wślizgiem.

Po poniedziałkowym spotkaniu zespół RB Lipsk utrzymał czwarte miejsce w tabeli i ma tylko jeden punkt starty do trzeciej Borussii M'gladbach.