PlusLiga: Zaprzepaszczone szanse Chemika! Jastrzębski Węgiel wygrał w Bydgoszczy

W spotkaniu 22. kolejki PlusLigi siatkarze Chemika Bydgoszcz przegrali z Jastrzębskim Węglem 0:3. To był mecz punktowych serii i zaprzepaszczonych szans gospodarzy. Bydgoszczanie prowadzili w drugim secie 15:9, a w trzecim 17:10 i obie partie przegrali!

W pierwszej partii, po wyrównanym początku (7:7), przewagę uzyskali gospodarze, którzy po asie serwisowym Raphaela Margarido prowadzili 11:8. Długo się jednak nie cieszyli z prowadzenia. Jastrzębianie szybko wyrównali, a od stanu 13:12 popisali się sześciopunktową serią, zwieńczoną punktową zagrywką Juliena Lyneela (13:18). Przesądziła ona o zwycięstwie gości w tej partii, bo gospodarze nie byli już w stanie odrobić tej straty. Zepsuty serwis Maksima Morozau zakończył seta (19:25).

Druga odsłona miała przedziwny przebieg. Gospodarze od początku nadawali ton wydarzeniom na boisku, dobrze grali blokiem, skutecznie w ofensywie, w efekcie szybko uzyskali przewagę (6:2, 10:4). Gdy Christian Fromm nie poradził sobie z zagrywką Margarido było już 15:9 i wówczas nastąpiło całkowite załamanie gospodarzy. Przebudzili się natomiast, nieskuteczni dotąd w ataku, goście, którzy rozbili siatkarzy Chemika dwiema sześciopunktowymi seriami (15:15, 16:21) i praktycznie rozstrzygnęli seta. W najeżonej błędami końcówce nie było wielkich emocji (20:25).

Set numer trzy przypominał swym scenariuszem poprzednie partie. Znów na początku oglądaliśmy przewagę gospodarzy (10:5), którzy dominowali na parkiecie do stanu 17:10. Później znów przebudzili się jastrzębianie, którzy tradycyjnie wygrali sześć kolejnych piłek (17:16). Tym razem obie ekipy niemal do końca grały punkt za punkt, trzy ostatnie akcje zapisali jednak na swym koncie goście. Skuteczny blok po ataku Bartosza Filipiaka, przestrzelony atak Nikoli Kovacevicia i jeszcze jeden blok, tym razem na Bartłomieju Lipińskim ustaliły wynik seta (23:25) i zamknęły mecz.

Dzięki temu zwycięstwu jastrzębianie wciąż tracą tylko punkt do drugiej w tabeli ekipy ONICO Warszawa. Najwięcej punktów: Nikola Kovacević (16), Bartosz Filipiak (13) – Chemik; Julien Lyneel (12), Dawid Gunia (12), Christian Fromm (11) – Jastrzębski Węgiel. MVP: Julien Lyneel.

Chemik Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3 (19:25, 20:25, 23:25)

Chemik: Raphael Margarido, Bartłomiej Lipiński, Maksim Morozau, Bartosz Filipiak, Nikola Kovacevic, Michał Szalacha – Adam Kowalski (libero) oraz Paweł Gryc, Mateusz Siwicki, Jan Lesiuk, Marcin Karakuła.
Jastrzębski Węgiel: Christian Fromm, Piotr Hain, Lucas Kampa, Julien Lyneel, Dawid Gunia, Dawid Konarski – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jakub Bucki, Paweł Rusek, Grzegorz Kosok.

Terminarz i plan transmisji pozostałych meczów 22. kolejki PlusLigi:

2019-02-23: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ONICO Warszawa 1:3 (17:25, 25:23, 21:25, 23:25)
2019-02-23: Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:17, 25:21)
2019-02-24: PGE Skra Bełchatów – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (15:25, 23:25, 25:23, 25:16, 15:13)
2019-02-24: Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia 3:0 (25:22, 25:22, 25:18)
2019-02-25: MKS Będzin – Cerrad Czarni Radom (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).

Pauzuje: GKS Katowice.