Kłopoty siatkarzy Trefla! Wszystko przez... awans do play-offów

Siatkówka
Kłopoty siatkarzy Trefla! Wszystko przez... awans do play-offów
fot. Cyfrasport

Siatkarze Trefla Gdańsk, jako pierwsza polska drużyna, zagwarantowali sobie awans do fazy play-off Ligi Mistrzów. Jak się okazało, ogromny sukces podopiecznych Andrei Anastasiego doprowadził do pewnych komplikacji. Gdańszczan czeka w połowie marca prawdziwy maraton meczów i prawdopodobnie znów nie obejdzie się bez zmian w terminarzu PlusLigi.

Okazało się, że ćwierćfinały zaplanowano na 12–14 marca (pierwszy mecz) i 19–21 marca (rewanż). Pierwszy termin mocno koliduje z ligowymi planami gdańszczan, którzy 11 marca mają we własnej hali rozegrać zaległy mecz 16. kolejki PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów, na 13 marca planują pierwszy ćwierćfinałowy mecz Ligi Mistrzów, a już 15 marca mają się zmierzyć w Radomiu z Cerrad Czarnymi.

 

"Staramy się o przełożenie meczu w Radomiu z 15 marca (piątek) na 16/17 marca (sobota/niedziela). Jako najbardziej pasujący termin rozegrania ćwierćfinału w Ergo Arene zgłosiliśmy do Federacji środę 13 marca (godz. 18:00)" – przeczytaliśmy na Twittetrze klubu.

Nawet jeśli udałoby się Treflowi przełożyć mecz w Radomiu, w marcu czeka podopiecznych trenera Anastasiego prawdziwy siatkarski maraton:

 

2019-03-02: ONICO Warszawa – Trefl Gdańsk [sobota; 23. kolejka PlusLigi; mecz zostanie rozegrany w Sport Arenie w… Łodzi]
2019-03-05: Trefl Gdańsk – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [wtorek; zaległy mecz 17. kolejki PlusLigi]
2019-03-08: Trefl Gdańsk – Aluron Virtu Warta Zawiercie [piątek; 24. kolejka PlusLigi]
2019-03-11: Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów [poniedziałek; zaległy mecz 16. kolejki PlusLigi]
2019-03-13: Liga Mistrzów [środa; pierwszy mecz ćwierćfinałowy]
2019-03-15: Cerrad Czarni Radom – Trefl Gdańsk [piątek;25. kolejka PlusLigi; klub chce przełożyć spotkanie na sobotę lub niedzielę – 16/17 marca]
2019-03-19/21(?): Liga Mistrzów [wtorek, środa lub czwartek; rewanżowy mecz ćwierćfinałowy]
2019-03-23: Trefl Gdańsk – MKS Będzin [sobota; 26. kolejka (ostatnia) fazy zasadniczej PlusLigi].

 

Siatkarze z Gdańska zajmują obecnie dziesiąte miejsce w tabeli PlusLigi, ale mają jeszcze szansę na awans do play-offów. Nie będzie to jednak łatwe zadanie i nie chodzi tu tylko o sporą stratę do czołowej szóstki. Ekipa Anastasiego zmierzy się bowiem z: wiceliderem tabeli (ONICO), wicemistrzem i aktualnym liderem (ZAKSA), mistrzem (PGE Skra) oraz rewelacjami obecnych rozgrywek (Aluron Virtu Warta, Cerrad Czarni). Jedynie kończące fazę zasadniczą mecz z MKS Będzin będzie konfrontacją z niżej notowanym rywalem.

Swych rywali w 1/4 finału Ligi Mistrzów Trefl pozna po losowaniu, które zaplanowano na piątek (1 marca).

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze