Mistrzostwa Świata INAS w biegach przełajowych w Polsce

Inne
Mistrzostwa Świata INAS w biegach przełajowych w Polsce
fot. Robert Szaj/paraolimpijska.pl
Na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie drugie miejsce za Barbarą Niewiedział zajęła Arleta Meloch

Mistrzostwa świata w biegach przełajowych odbędą się w tym roku w Polsce. W kwietniu do Trzebnicy przyjedzie blisko 130 zawodników z lekką niepełnosprawnością intelektualną z kraju i zagranicy. Wśród nich pojawią się krajowe paraolimpijskie gwiazdy Barbara Bieganowska, Arleta Meloch, Sylwester Jaciuk i Daniel Pek.

Do tej pory zgłosiło się siedem krajów: Hiszpania, Portugalia, Francja, Włochy, Szwecja, Estonia, Polska. Organizatorzy czekają wciąż na potwierdzenie m.in. Rosji i Izraela.

 

W mistrzostwach świata wystartuje światowa czołówka wśród których są nasi zawodnicy - medaliści igrzysk paraolimpijskich i mistrzostw świata. Barbara Bieganowska (Niewiedział), Arleta Meloch, Daniel Pek i Sylwester Jaciuk to sportowcy, którzy już kilkakrotnie, oprócz startu na bieżni, zdobywali medale podczas biegów przełajowych.

 

Równolegle z mistrzostwami świata odbędą się mistrzostwa Polski, w których wystartuje ponad 100 zawodników i zawodniczek reprezentujących 10 oddziałów wojewódzkich. Mistrzostwa w Trzebnicy będą trzecimi mistrzostwami świata organizowanymi przez Stowarzyszenie "Sprawni-Razem". Poprzednie dwa odbyły się podczas Crossów Ostrzeszowskich. Swoją obecność zapowiedział także Dyrektor Techniczny LA federacji INAS Jose Costa Perreira.

 

Zawody odbędą się w Trzebnicy w dniach 4-8 kwietnia 2019. Starty zaplanowane są na 6-7 kwietnia.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze