Puchar Francji: PSG awansowało do półfinału

Piłkarze PSG pewnie pokonali przed własną publicznością Dijon 3:0 w ćwierćfinale Pucharu Francji. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Angel di Maria, a wynik ustalił Thomas Meunier.

Trener Thomas Tuchel był na tyle spokojny o to spotkanie, że pozostawił na ławce rezerwowych m.in. Kyliana Mbappe. Młody Francuz nie był potrzebny, gdyż jego koledzy odnieśli pewne zwycięstwo. Przed przerwą błyszczał Angel di Maria, który najpierw zdobył bramkę po efektownym lobie, a następnie w bliźniaczej sytuacji starał się zagrać do Erika Maxima Choupo-Motinga. Interwencja obrońcy sprawiła, że piłka wróciła do Argentyńczyka, który po raz drugi wpakował ją do siatki.

Po przerwie wynik na 3:0 ustalił Thomas Meunier. Belg wykorzystał przytomne zachowanie Choupo-Motinga. Paryżanie jako pierwsi awansowali do półfinału Pucharu Francji. Pozostałych uczestników wyłonią spotkania Vitre - Nantes, Rennes - Orleans, Lyon - Caen.

PSG - Dijon 3:0 (2:0)

Bramki: Di Maria 8, 28, Meunier 77.

PSG: Buffon - Kehrer, Silva, Kimpembe - Meunier, Verratti, Paredes (82 Dagba), Bernat - di Maria (82 Diaby), Choubo-Moting, Draxler (82 Nkunku).

Dijon: Runarsson - Chafik, Coulibaly, Lautoa, Aguerd, Haddadi - Balmont, Sliti (77 Keita), Amalfitano - Tavares (78 Said), Kwon (68 Sammaritano).

Żółte kartki: Verratti - Coulibaly.