Puchar Włoch: Lazio - AC Milan. Relacja i wynik na żywo

Rozgrywki Pucharu Włoch wchodzą w kluczową fazę. W pierwszym meczu pierwszego półfinału AC Milan z rozpędzonym Krzysztofem Piątkiem przyjedzie do Rzymu, by zmierzyć się z Lazio. Czy polski snajper po raz kolejny zapisze się na liście strzelców? Relacja i wynik na żywo z meczu Lazio - AC Milan na Polsatsport.pl.

Wydaje się, że zarówno Lazio, jak i Milan w razie awansu do finału będą jego faworytami. W najlepszej czwórce nie ma bowiem Juventusu, Napoli czy też Interu Mediolan. Drugą parę tworzą ekipy Atalanty i Fiorentiny. Przypomnijmy, że "Rossoneri" grali w finale Coppa Italia przed rokiem i przed trzema laty, a "Biancocelesti" dwa oraz cztery lata temu. W każdym z przypadków górą był Juventus, którego trwająca od 2015 roku hegemonia w tych rozgrywkach zostanie w końcu przerwana.

Lazio już raz podejmowało Milan na własnym stadionie w obecnych rozgrywkach. Pod koniec listopada padł remis 1:1, który rzymianie wyrwali w czwartej minucie doliczonego czasu gry. W Serie A "Rossoneri" są na czwartej pozycji. Zespół z Rzymu traci do nich siedem oczek, ale ma rozegrany mecz mniej.

Spotkanie na Stadio Olimpico będzie kolejną okazją na powiększenie dorobku bramkowego dla Piątka. W tej edycji Pucharu Włoch ma on na koncie już osiem bramek, drugi w klasyfikacji Federico Chiesa traci do niego trzy trafienia. W Serie A Polak z 18 golami jest wiceliderem zestawienia. Pierwszy Cristiano Ronaldo ma na koncie jedną bramkę więcej.

W tym sezonie reprezentant Polski strzelał już w meczu z Lazio, ale wtedy jego Genoa przegrała 1:2. Piątek od przyjścia do Milanu rozegrał sześć spotkań, w których strzelił siedem goli. Czy Polak po raz kolejny da powody do radości kibicom z Mediolanu? Przekonamy się późnym wtorkowym wieczorem.

Relacja i wynik na żywo z meczu Lazio - AC Milan od godziny 21.00 na Polsatsport.pl.