Rombel otrzymał propozycję objęcia reprezentacji piłkarzy ręcznych

Piłka ręczna
Rombel otrzymał propozycję objęcia reprezentacji piłkarzy ręcznych
fot. Cyfrasport

Trener Patryk Rombel otrzymał i wstępnie zaakceptował propozycję objęcia funkcji trenera reprezentacji Polski mężczyzn w piłce ręcznej oraz koordynatora pozostałych kadr narodowych w pionie męskim. Do ostatecznego uzgodnienia pozostały jedynie kwestie formalne i organizacyjne. Po ustaleniu wszystkich – akceptowalnych dla obu stron warunków współpracy – podpisana zostanie umowa. Nowy szkoleniowiec pracę z kadrą rozpocznie 2 marca – na najbliższym zaplanowanym zgrupowaniu.

Prezes Andrzej Kraśnicki spotkał się we wtorek z trenerem Patrykiem Romblem i przedstawił mu propozycję prowadzenia kadry narodowej mężczyzn oraz koordynowania i nadzoru szkolenia wszystkich męskich reprezentacji.

 

– Zależy nam na tym, by trener pierwszej reprezentacji miał realny wpływ na rozwój, szkolenie i poziom sportowy wszystkich reprezentantów. Takie rozwiązanie gwarantuje ciągłość i stabilność szkolenia. Patryk Rombel ma na koncie wiele sportowych sukcesów, energię, charyzmę i zapał. Wierzę, że jego praca przyniesie oczekiwane efekty, a drużyna przyjmie go z entuzjazmem – podkreślił prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki.

 

Patryk Rombel zadeklarował, że przyjmuje wyzwanie.

 

– Dziękuję prezesowi i zarządowi ZPRP za zaufanie. To dla mnie duże wyróżnienie i zaszczyt. Zrobię wszystko, co w mojej mocy by doprowadzić naszą drużynę do sukcesów, na których tak bardzo nam wszystkim zależy. Deklaruję ogromne zaangażowanie i ciężką pracę. Wierzę, że wiele razem osiągniemy – powiedział Patryk Rombel.

 

Patryk Rombel przedstawił Prezesowi ZPRP propozycję składu sztabu szkoleniowego. Została oceniona pozytywnie. Nazwiska najbliższych współpracowników nowego trenera będą znane po indywidualnych rozmowach i uzgodnieniach.

 

Patryk Rombel ukończył Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Był zawodnikiem piłki ręcznej. Posiada tytuł trenerski "Master Coach". Był między innymi głównym trenerem Motoru Zaporoże (Ukraina), głównym trenerem reprezentacji Polski B w piłce ręcznej i asystentem trenera reprezentacji Polski Talanta Dujszebajewa.

 

Jego główne osiągnięcia to zanotowane z Motorem Zaporoże: mistrzostwo Ukrainy, Puchar Ukrainy, dwukrotne zwycięstwo w Superpucharze Ukrainy, drugie miejsce w grupie D Ligi Mistrzów. Z kolei z zespołem MMTS Kwidzyn dwukrotnie zajął czwarte miejsce z w PGNiG Superlidze Mężczyzn. Zdobył też liczne medale Mistrzostw Polski z MTS Kwidzyn. Patryk Rombel ma duże doświadczenie i sukcesy w pracy z młodzieżą.

RM, zprp.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie