Superliga: Cenne dwa punkty Morlin Ostróda w Grudziądzu

Tenisiści stołowi Olimpii Unii Grudziądz przegrali przed własną publicznością w zaległym meczu 15. kolejki Superligi z Morlinami Ostróda 2:3. Udanie swoje drugie pojedynki rozegrali Marco Golla i Tzu Hsiang Hing, dzięki którym goście mogli się cieszyć z wygranej.

Spotkanie z bezpośrednimi sąsiadami z dołu tabeli, zgodnie z oczekiwaniami lepiej rozpoczęli grudziądzanie. Reprezentujący barwy Olimpii Unii Samuel Kulczycki szybko rozprawił się z Marco Gollą pewnie zwyciężając 3:0. Chwilę później zupełnie inny obraz miał pojedynek Macieja Kubika, który stanął do walki z Tzu Hsiang Hingiem. Gospodarz uległ rywalowi w Ostródy 1:3 i stan rywalizacji się wyrównał.

Nadzieję na wygraną miejscowym przywrócił grający trener Olimpii Unii Szymon Malicki, który pokonał Kacpra Petasia 3:1 i dał swojemu zespołowi co najmniej jeden punkt. Końcówka spotkanie to zupełnie inny obraz gry gospodarzy, którzy nie mogli poradzić sobie z rywalami. Pochodzący z Tajwanu Hing wykazał się większą odpornością i po zaciętej walce pokonał grudziądzanina Kulczyckiego.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był piąty pojedynek, w którym zagrali Maciej Kubik i Marco Golla. Po zaciętym pierwszym secie i wygranej zawodnika z Ostródy, druga partia padła łupem Kubika. Decydujący set zakończył się zwycięstwem tenisisty Morlin i to goście wywieźli z Grudziądza cenne dwa punkty, zmniejszając tym samym stratę do miejsca dającego utrzymanie do ośmiu punktów.

Mecz zespołów z Grudziądza i Ostródy był ostatnim przed przerwą w rozgrywkach. Teraz przed tenisistami stołowymi mistrzostwa Polski w Gliwicach (1-3 marca) oraz młodzieżowe mistrzostwa Europy w Portugalii (7-10 marca).