Piątek z marszu podbił serca włoskich kibiców po tym, jak w pierwszych dziewięciu meczach w barwach Genoa CFC strzelił aż dziewięć goli. Później dołożył jeszcze cztery trafienia, a następnie przeszedł do AC Milan, w którym także regularnie wpisuje się na listę strzelców. Obecnie, z dorobkiem osiemnastu trafień, plasuje się na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców Serie A i do przewodzącego stawce Cristiano Ronaldo traci tylko jedną bramkę. Furorę robi również oryginalna cieszynka, dzięki której zyskał on przydomek "Il Pistolero".

 

Świadkami kapitalnej formy napastnika "Rossonerich" postanowili zostać również Paweł Jasionowski oraz "Nowator", którzy wybrali się na mecz Coppa Italia i nagrali improwizowany utwór, który ma szansę, by stać się hitem internetu!

 

- Dziś Piątek strzeli gola! Taka kibiców wola. I ciągle na San Siro... Pio, Pio, Pio - brzmi refren śpiewany pod melodię kultowego włoskiego utworu L'Italiano (Lasciatemi cantare). W miejscu zwrotki efektownym "freestylem" popisał się z kolei "Nowator", a całość stworzyła wpadającą w ucho całość!

 

Co prawda mecz Pucharu Włoch rozgrywany był na Stadio Olimpico w Rzymie, jednak trzeba przyznać, że w obecnym sezonie kibice na San Siro mieli już kilka okazji, by skandować skróconą wersję nazwiska Piątka.

 

Poniżej załączamy hity zespołu Masters oraz Nowatora:

 

 

 

WYNIKI I DRABINKA PUCHARU WŁOCH