Zacięte starcie w Stambule! Siatkarze ONICO wygrali po tie-breaku

Siatkarze ONICO Warszawa pokonali w towarzyskim meczu ekipę Istanbul BBSK 3:2. Mecz rozegrano w Stambule, gdzie podopieczni trenera Stephane Antigi pojechali na zaproszenie tureckiego klubu.

Wicelider tabeli PlusLigi rozpoczął to starcie w mocno rezerwowym składzie: Konrad Buczek, Sharone Vernon-Evans, Jakub Kowalczyk, Jan Nowakowski, Mateusz Janikowski, Bartosz KwolekDamian Wojtaszek (libero). W dalszej części meczu trener Antiga korzystał również z usług innych graczy.

Pierwsza partia zakończyła się rywalizacją na przewagi. Gospodarze wyszli zwycięsko z tej wojny nerwów (28:26). W drugim secie ekipa z Warszawy zrewanżowała się rywalom (21:25), trzeci również przyniósł porażkę gospodarzy – 19:25. W czwartym zespół ze Stambułu zdołał doprowadzić do tie -breaka. W decydującym secie oglądaliśmy wyrównaną walkę, do wyłonienia zwycięzcy – podobnie jak w pierwszej odsłonie – potrzebna była gra na przewagi. Goście zdołali w niej przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę (16:18).

Drużyna ONICO poleciała do Stambułu w poniedziałek 25 lutego, a do Warszawy wróci w środę 27 lutego. Oprócz spotkania, które rozegrano w Hidayet Turkoglu Spor Kompleksi, zaplanowano również spotkanie siatkarzy z turecką Polonią.

Istanbul BBSK – ONICO Warszawa 2:3 (28:26, 21:25, 19:25, 25:23, 16:18)