Zieliński blisko przedłużenia kontraktu z Napoli! Nie będzie kluczowej klauzuli

Piłka nożna
Zieliński blisko przedłużenia kontraktu z Napoli! Nie będzie kluczowej klauzuli
fot. PAP

Piotr Zieliński ma niedługo przedłużyć kontrakt z Napoli. Władze klubu zaproponują mu podwyższone zarobki oraz brak klauzuli odstępnego.

Aktualna umowa polskiego pomocnika wygasa latem 2021 roku. Zarówno klub, jak i sam piłkarz chcieli dojść do porozumienia w sprawie jej przedłużenia. O ile warunki finansowe zostały szybko dogadane, to kością niezgody była klauzula odstępnego. Napoli chciało umieścić w niej zapis o 120 milionach euro (czyli podwoić aktualną wynoszącą 60 milionów), obóz Zielińskiego chciał zbić go do 80 milionów euro. Rozmowy trwały, a obie strony prawdopodobnie doszły do porozumienia.

 

Według serwisu calcionapoli24.it klub chce ogłosić radosną nowinę przed Wielkanocą. Zieliński ma zarabiać 2,5 miliona euro plus bonusy przez następne pięć lat. Najważniejszą wiadomością jest jednak brak dostępnej klauzuli odejścia. Oznacza to, że każdy chętny na pozyskanie Polaka będzie musiał dogadać się z Napoli. A rozmowy z Aurelio De Laurentiisem nie należą do najłatwiejszych...

 

Kontrakt ma przedłużyć również Nikola Maksimovic. Serwis informuje też, że Napoli zamierza rozważyć oferty za Driesa Mertensa, ale dopiero po zakończeniu sezonu.

 

Zieliński jest w tym sezonie jednym z ważniejszych piłkarzy Napoli. Rozegrał już 34 spotkania, w których strzelił pięć goli. Carlo Ancelotti coraz częściej wystawia go jednak na bardziej defensywnych pozycjach. Ostatnio najczęściej widzimy go po lewej stronie lub też nawet na defensywnym pomocniku.

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.

WYNIKI I TABELA SERIE A

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie