0:15 w LM. Hat-trick Guardioli i cztery gole na urodziny

Każdy kontynent ma swoją Ligę Mistrzów, a na poważnie w piłkę próbują też grać w Oceanii. W spotkaniu 2. kolejki fazy grupowej, w grupie D zmierzyły się drużyny Tupapa oraz Auckland City. Do przerwy było tylko 0:3, natomiast ostatecznie skończyło się pogromem 0:15 na korzyść piłkarzy z Nowej Zelandii....

W strefie Oceanii bardzo często zdarzają się wyniki dwucyfrowe w meczach eliminacji MŚ. Nie inaczej jest też w Lidze Mistrzów Australii i Oceanii, gdzie występują też zespoły z tak egzotycznych państw jak Wyspy Cooka. Właśnie stamtąd pochodzi drużyna Tupapa, która w pierwszej kolejce rozgrywek przegrała z Solomon Warriors z Wysp Salomona. W drugiej serii spotkań można się było spodziewać jeszcze większego pogromu, bo na Wyspy Cooka zawitali faworyci grupy - Auckland City.

Do przerwy goście prowadzili "tylko" 3:0, choć mieli miażdżącą przewagę. Dwa gole strzelił mający kolumbijskie korzenie, ale urodzony w Nowej Zelandii Omar Guardiola. Mierzący jedyne 160 cm zawodnik kolejną bramkę dołożył po przerwie, a po godzinie od pierwszego gwizdka gra gospodarzy zupełnie się posypała. Kolejne trafienia również posypały się jak z rogu obfitości, a hat-tricka oprócz Guardioli skompletował także Meksykanin Fabrizio Tavano.

Żaden z nich nie był jednak najlepszym strzelcem swojej drużyny, bo aż cztery gole strzelił Maro Bonsu-Maro. Piłkarz, który 26 lutego 2019 roku obchodził 22. urodziny wszedł na murawę w 60. minucie zmieniając Guardiolę. Już po 5 minutach zdobył pierwszą bramkę, a już w 73. minucie miał na koncie hat-tricka. Także on trafił do siatki jako ostatni tego dnia, ustalając rezultat spotkania na 15:0 dla gości z Nowej Zelandii...

Tupapa - Auckland City 0:15 (0:3)
Bramki: Guardiola (20', 40', 57'), Tavano (28', 63', 84'), Browne (52', 81'), Lea'alafa (61', 82'), Bonsu-Maro (64', 68', 73', 90+1'), Browne (81')