Liga Mistrzów: Trefl Gdańsk przypieczętował awans pewną wygraną

Siatkarze Trefla Gdańsk wygrali w Belgii z Greenyard Maaseik 3:0 (25:20, 25:21, 25:21) w swoim szóstym i ostatnim meczu grupy D Ligi Mistrzów. Gdańszczanie, którzy w poprzedniej kolejce zapewnili sobie pierwsze miejsce. Na inaugurację Ligi Mistrzów siatkarze Trefla przegrali 1:3 w Bełchatowie z PGE Skrą, ale następnie wygrali pięć spotkań z rzędu. Ćwierćfinałowego rywala poznają w piątek.

W pierwszym meczu w połowie stycznia podopieczni trenera Andrei Anastasiego pokonali we własnej hali Greenyard Maaseik 3:1, ale środowa konfrontacja nie miała dla polskiej drużyny większego znaczenia. Już w poprzedniej kolejce gdańszczanie zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie D i awans do ćwierćfinału tych rozgrywek. Losowanie tej fazy zaplanowano w piątek o 13 w Luksemburgu.

W rewanżowym spotkaniu mistrzowie Belgii mieli jeszcze mniej do powiedzenia i gładko przegrali 0:3.

Już początek pierwszego seta zapowiadał, że będzie to jednostronna konfrontacja, bo po zagraniu Szymona Jakubiszaka goście wygrywali 6:1, a następnie utrzymywali bezpieczną przewagę. Tę odsłonę skutecznym atakiem zakończył Ruben Schott.

Kolejna partia była wyrównania, ale tylko do stanu 13:13, bowiem za chwilę zrobiło się 17:14 dla gdańszczan. W tym fragmencie skutecznie poczynał sobie Maciej Muzaj, który zdobył siedem punktów i to właśnie ten atakujący przypieczętował sukces gości w drugim secie.

W trzeciej odsłonie włoski szkoleniowiec posłał do boju wszystkich zmienników, z których wcześniej żaden nie pojawił się na parkiecie, co nie przeszkodziło Treflowi zakończyć tę rywalizację. Co prawda po ataku estońskiego środkowego Timo Tammemaa gospodarze wygrywali 13:10, ale za chwilę przyjezdni wyszli na prowadzenie 14:13.

W końcówce dobrze radził sobie atakujący Kewin Sasan, gdańszczanie świetnie spisywali się też w bloku, bo ten element przyniósł im w trzeciej partii siedem punktów. A decydujący atak wykonał serbski przyjmujący Nikola Mijailovic.

Greenyard Maaseik - Trefl Gdańsk 0:3 (20:25, 21:25, 21:25)

Greenyard Maaseik: Jay Michael Blankenau, Timo Tammemaa, Alex Grozdanow, Jelte Maan, Keith Pupart, Jolan Cox - Just Dronkers (libero) – Seppe Baetens, Stef van Heyste, Robert Wójcik.

Trefl Gdańsk: Marcin Janusz, Patryk Niemiec, Piotr Nowakowski, Szymon Jakubiszak, Ruben Schott, Maciej Muzaj - Maciej Olenderek (libero) – Nikola Mijailovic, Wojciech Grzyb, Miłosz Hebda, Bartłomiej Mordyl, Michał Kozłowski, Kewin Sasak, Fabian Majcherski (libero).