PŚ w strzelectwie: Pięć rekordów świata w Delhi

Inne
PŚ w strzelectwie: Pięć rekordów świata w Delhi
fot. PAP

Pięć rekordów świata padło podczas zawodów strzeleckiego Pucharu Świata w Delhi. Najlepsza z Polek Aleksandra Szutko (Kaliber Białystok) zajęła dziewiąte miejsce w karabinie pneumatycznym na 10 m.

Polka w kwalifikacjach uzyskała taki sam wynik jak ósma Chinka Hong Xu 628,1 pkt, ale o awansie rywalki do finału zdecydowała ostatnia seria. Podobny rezultat uzyskała dziesiąta Katarzyna Komorowska (Społem Łódź) - 628,0 pkt. Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz) sklasyfikowana została na 27. pozycji.

 

Finał zdominowały Azjatki zajmując siedem czołowych lokat. Triumfowała reprezentantka gospodarzy Apurvi Chandala, która w finale pobiła rekord świata - 252,9 pkt. Druga była Chinka Ruozhu Zhao - 251,8, która o rekord globu postarała się w kwalifikacjach - 634,0 pkt. Trzecią lokatę zajęła jej rodaczka Hong Xu - 230,4.

 

Kolejny rekord świata ustanowił zwycięzca rywalizacji w pistolecie pneumatycznym na 10 metrów Chaudry Saurabh (Indie) - 245,0 pkt w finale. Polacy zajęli odległe lokaty: Piotr Daniluk (Flota Gdynia) był 35., Szymon Wojtyna (Śląsk Wrocław) 44., a Łukasz Czapla (Petarda Kraków) 73.

 

Także najlepszy wynik w historii w konkurencji karabinu pneumatycznego na 10 m par mieszanych ustanowili Chińczycy Ruozhu Zhao i Yunkun Liu - 503,6 pkt. Stankiewicz i Kowalewiczowi (Gwardia Olsztyn) przypadła 43. pozycja.

 

Bardzo dobrą formę zaprezentowała w zawodach Węgierka Veronika Major, wygrywając dwie konkurencje. W pierwszej - pistolecie na 25 m - ustanowiła rekord świata - 40 pkt. Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz) zajęła 22. miejsce, Joanna Tomala (Flota Gdynia) - 45., a Marta Barszczak (Legia Warszawa) - 52.

 

Major była także najlepsza w pistolecie pneumatycznym na 10 m - 245,1 pkt. Lokaty Polek: 28. Beata Bartków-Kwiatkowska (ŚTS Tychy), 45. Tomala i 46. Breś.

 

Trzynasty w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu na 25 m był Oskar Miliwek (Zawisza Bydgoszcz), natomiast 31. Daniluk.

 

Na 18. miejscu zawody par mieszanych w pistolecie pneumatycznym na 10 m ukończyli Breś i Wojtyna, a na 25. Beata Bartków-Kwiatkowska i Łukasz Czapla.

 

Kowalewicz nie przeszedł eliminacji w konkurencji w karabinie 3x40 strzałów uzyskując wynik 1147 pkt. Do awansu do finału zabrakło mu tylko dwóch punktów.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie