"Jeśli zagramy dobrze w zagrywce, to możemy być spokojni o wynik meczu z Treflem"

Siatkówka

Siatkarze ONICO Warszawa przygotowują się do ważnego meczu z Treflem Gdańsk. Sztab szkoleniowy robi wszystko, by warszawski zespół nie dał się niczym zaskoczyć. - Ostatnio zagraliśmy dwa bardzo dobre mecze w elementach zagrywki i bloku. Jeśli utrzymamy je na równie wysokim poziomie, to możemy być spokojni - powiedział statystyk ONICO Bartosz Kaczmarek.

Rozgrywki PlusLigi wchodzą w decydującą fazę. Kilka zespołów bije się o udział w play-offach. Celem innych jest awans bezpośrednio do półfinału. Takie założenie ma ONICO Warszawa. Aby jednak udało się je zrealizować warszawianie muszą wygrywać wszystkie najbliższe mecze.

 

- Na tym etapie rozgrywek każde spotkanie jest już bardzo ważne. Jastrzębski Węgiel jest ciągle za nami. Mamy przewagę zaledwie jednego punktu. Ten mecz będzie dla nas zupełnie inny, jesteśmy na innym etapie ligi - powiedział Kaczmarek.

 

Istotną zmianą w przygotowaniach ONICO był wyjazd do Turcji. Podopieczni Stephane'a Antigi rozegrali sparing z IBBSK Stambuł. Statystyk ONICO zapewnia jednak, że nie miało to większego wpływu na przebieg pracy. - W Turcji również poświęcaliśmy czas na analizę. Przebieg tygodnia wyglądał więc tak samo, jak zawsze. Zajmujemy się przygotowaniem odprawy i game planu - dodał.

 

- Ostatnio zagraliśmy dwa bardzo dobre mecze w elementach zagrywki i bloku. Jeśli utrzymamy je na równie wysokim poziomie, to możemy być spokojni. Mamy większe problemy w przyjęciu, ale nadarabiamy innymi elementami. One będą kluczowe w tym meczu - ocenił.

 

Rozgrywki PlusLigi robią się coraz ciekawsze. Nigdy nie można być pewnym wyniku. Drużyny upatrywane w roli faworytów coraz częściej przegrywają. Ci, na których się nie stawia sprawiają za to miłe niespodzianki.

 

- To duży pozytyw naszej ligi, że każdy z każdym może wygrać. To często zależy od dyspozycji dnia. W każdej drużynie jest zawodnik, lub dwóch, którzy mogą zrobić różnicę na boisku i to widać. Z perspektywy widza również bardzo dobrze się to ogląda, bo mecze są zacięte i wyrównane - powiedział przyjmujący ONICO Bartosz Kwolek.

 

Mistrz świata szczególnie zwraca uwagę na dwóch siatkarzy Trefla. - Maciej Muzaj i Piotr Nowakowski to dwie główne armaty tego zespołu. Trzeba będzie się na nich skupić - ocenił Kwolek.

 

Istotną zmianą dla warszawskiej ekipy będzie miejsce rozgrywania meczu. Starcie odbędzie się w hali, w której mecze Ligi Mistrzów rozgrywają ŁKS i Grot Budowlani Łódź.

 

- Hala w Łodzi jest bardzo przyjemna. To miasto nie ma męskiej siatkówki, więc liczę, że kibice przyjdą i będą się dobrze bawić - zakończył Kwolek.

 

Powyższe wypowiedzi w załączonym materiale wideo.

 

WYNIKI I TERMINARZ PLUSLIGI

Adrian Brzozowski, CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze