Ranieri nie jest już trenerem Fulham

Piłka nożna
Ranieri nie jest już trenerem Fulham
fot. PAP

Włoch Claudio Ranieri nie jest już trenerem broniących się przed spadkiem z angielskiej ekstraklasy piłkarzy Fulham. - Claudio zgodził się z moim poglądem, że zmiana na tym stanowisku leży w interesie wszystkich - powiedział szef londyńskiego klubu Shahid Khan.

Drużynę przejmie tymczasowo Scott Parker.

 

Po 28 kolejkach Fulham zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Premier League. Londyńczycy zgromadzili 17 punktów i mają 10 straty do miejsca dającego utrzymanie w elicie.

 

Ranieri prowadził zespół od 14 listopada. Przejął go po zwolnionym za słabe wyniki Serbie Slavisy Jokanovicu. Włoch nie zdołał jednak odmienić losów beniaminka.

 

- Nie było dla mnie zaskoczeniem, że Claudio podczas rozmów był prawdziwym gentlemanem. Pod jego wodzą Fulham nie zrobiło takich postępów, jakich oczekiwaliśmy, ale należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest on jedynym odpowiedzialnym za sytuację, w której się znaleźliśmy - dodał Khan, cytowany na oficjalnej stronie internetowej klubu.

 

Ranieri zasłynął w ostatnich latach jako trener Leicester City. Pod jego wodzą "Lisy" sensacyjnie zdobyły tytuł mistrza kraju w sezonie 2015/16.

 

Najbliższym rywalem Fulham będzie inny londyński zespół - Chelsea FC. Mecz 29. kolejki zostanie rozegrany w niedzielę o 15.05.

WYNIKI I TABELA PREMIER LEAGUE

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze