Ekstraklasa: Zagłębie Sosnowiec rozbiło Koronę Kielce

Walczące o utrzymanie Zagłębie Sosnowiec pokonało u siebie Koronę Kielce 4:1 w sobotnim meczu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Zamykający tabelę gospodarze zagrali osłabieni brakiem napastnika Vamary Sanogo (pauza za czerwoną kartkę) i pomocnika Mateusza Możdżenia, który przyszedł zimą z Korony i tak się umówiły oba kluby. Zabrakło też trenera sosnowiczan Valdasa Ivanauskasa, ukaranego za swoje zachowanie podczas ostatniego spotkania z Górnikiem Zabrze. Litwinowi pozostało obserwowanie meczu z trybun.

Mające przed tym starciem 15 punktów Zagłębie bardzo potrzebowało zwycięstwa, jednak nie zdołało w pierwszej połowie zepchnąć rywali do defensywy. Na boisku było mnóstwo walki, dużo mniej finezyjnego futbolu.

Tę ofensywną niemoc przerwali w 19. minucie gospodarze. Po długim podaniu Zarko Udovicica sam na sam z bramkarzem Korony znalazł się Olaf Nowak i wykorzystał szansę.

Kielczanie nieco zintensyfikowali poczynania zaczepne i wyrównali 10 minut przed przerwą. Po faulu Lukasa Gressaka na Wato Arweładze sędzia podyktował rzut karny, zamieniony na gola przez Elię Sorano.

Gospodarze dobrze zaczęli drugą połowę. Po ośmiu minutach Udovicic "urwał" się kieleckim obrońcom i nie dał szans Michałowi Miśkiewiczowi, ponownie wyprowadzając Zagłębie na prowadzenie. Defensywa przyjezdnych "zaspała" także w kolejnej groźnej akcji rywali. Tym razem skorzystał z tego w polu karnym Georgios Mygas.

Szybko kontaktowego gola dla Korony mógł zdobyć Adnan Kovacevic. Po jego "główce" piłka minęła słupek. Przyjezdni atakowali, "Koncentracja, koncentracja" - pokrzykiwał z widowni trener Zagłębia. Jego zespół miał w końcówce nieco ułatwione zadanie, bo po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścił obrońca gości Ivan Marquez.

W doliczonym czasie Patrik Mraz najlepiej zachował się w polu karnym gości i ustalił wynik na 4:1.

Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce 4:1 (1:1)

Bramki: Nowak 19, Udovicic 53, Mygas 57, 4:1 Mraz 90+1 - Soriano 35 (k)

Zagłębie Sosnowiec: Lukas Hrosso - Giorgos Mygas (90+3. Michael Heinloth), Piotr Polczak, Martin Toth (46. Mateusz Cichocki), Patrik Mraz - Tomasz Nawotka (89. Giorgi Iwaniszwili), Sebastian Milewski, Lukas Gressak, Zarko Udovicic - Olaf Nowak, Szymon Pawłowski.

Korona Kielce: Michał Miśkiewicz - Bartosz Rymaniak, Ivan Marquez, Adnan Kovacevic, Aleksandar Bjelica - Matej Pucko (57. Marcin Cebula), Oliver Petrak (57. Jakub Żubrowski), Ivan Jukic, Ognjen Gnjatic, Wato Arweładze (46. Felicio Brown Forbes) - Elia Soriano.

Żółte kartki: Polczak - Marquez, Bjelica.

Czerwona kartka: Marquez (83, za drugą żółtą)

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów: 2 568.