Formuła 1: W Barcelonie najbardziej intensywnie testował Mercedes

Moto

Zakończone w piątek dwie sesje testów teamów Formuły 1 na torze w Barcelonie najbardziej intensywnie przeprowadziła ekipa mistrzów świata Mercedesa GP. Natomiast zespół Roberta Kubicy Williams pracował najmniej skutecznie.

Kierowcy Mercedesa mistrz świata Brytyjczyk Lewis Hamilton i Fin Valtteri Bottas przejechali 1189 okrążeń toru, w sumie pokonali dystans 5535 km. Drugi rezultat zanotował zespół Ferrari. Niemiec Sebastian Vettel i obywatel Monako Charles Leclerc pokonali dystans 4641 km na 997 okrążeniach.

Trzeci wynik - 4473 km i 961 okrążeń osiągnął team Renault Australijczyk Daniel Ricciardo i Niemiec Nico Huelkenberg.

Ekipa Toro Rosso Rosjanin Daniił Kwiat i Taj brytyjskiego pochodzenia Alex Albon uplasowała się na czwartej pozycji - 4352 km i 935 okrążeń, a na piątej Alfa Romeo (dawny Sauber), gdzie jeździli Fin Kimi Raikkonen i Włoch Antonio Giovinazzi - 4292 km i 922 okrążenia.

Williams z Kubicą i Brytyjczykiem George Russell zamykają listę testów w Barcelonie, powodem były problemy techniczne. Tylko w pierwszym tygodniu zajęć team stracił dwa dni, gdyż bolid nie był jeszcze gotowy do jazdy. W sumie ekipa przejechała 2639 km na 567 okrążeniach.

Sezon F1 2019 rozpocznie 17 marca wyścig o Grand Prix Australii na torze w Melbourne.