Kędziora błyszczy w lidze. Gol i asysta Polaka

Tomasz Kędziora znacznie przyczynił się do zwycięstwa Dynama Kijów. W wygranym 2:1 meczu z Desną Czernihów Polak strzelił gola i zanotował asystę. To jego drugie ligowe trafienie w sezonie.

W meczu z piątą drużyną ligi ukraińskiej Kędziora otworzył wynik spotkania już w 25. minucie. Polak wykorzystał zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Płaskim strzałem po ziemi pokonał bramkarza gospodarzy. To była jego druga bramka w sezonie, warto zauważyć, że pierwszą również strzelił drużynie z Czernihowa.

Po przerwie rezultat podwyższył Witalij Bujalski. W tej akcji również popisał się Kędziora, który dośrodkował z prawej strony piłkę na nabiegającego w pole karne kolegę z drużyny. To pierwsze mecz reprezentanta Polski, w którym wpisał się na listę strzelców i zanotował asystę.

Kędziora w bieżącym sezonie czterokrotnie pokonywał bramkarzy i cztery razy asystował przy bramkach. To rekordowy dorobek strzelecki polskiego obrońcy.

W czwartek jego Dynamo Kijów zmierzy się w Londynie z Chelsea w ramach 1/8 finału Ligi Europy.

Desna Czernihów - Dynamo Kijów 1:2 (0:1)

Bramki: Jehor Kartuszow 83 - Tomasz Kędziora 25, Witalij Bujalski 68