Ligue 1: Mbappe zapewnił zwycięstwo PSG

Dwa gole Kyliana Mbappe zapewniły Paris Saint-Germain wyjazdowe zwycięstwo nad ekipą Caen 2:1 w 27. kolejce francuskiej ekstraklasy. W tym sezonie ten piłkarz dla klubu i reprezentacji uzyskał już 30 bramek.

Zdecydowany lider tabeli długo nie mógł sobie poradzić z drużyną broniącą się przed spadkiem. W 56. minucie to gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Casimira Ningi z Czadu.

Trzy minuty później Mbappe wyrównał z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką jednego z zawodników Caen. W 87. minucie 20-latek znalazł się we właściwym miejscu i z bliska skierował do siatki piłkę odbitą przez bramkarza po uderzeniu Belga Thomasa Meuniera.

"Znowu Mbappe" - zatytułował relację z Caen dziennik "L'Equipe", a magazyn "France Football" podsumował: "Mbappe ratuje PSG".

W obecnym sezonie Francuz zdobył w Ligue 1 już 24 bramki, choć wystąpił zaledwie w 21 meczach, i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców. We wszystkich rozgrywkach strzelił dla swojego klubu już 29 goli, w tym cztery w Lidze Mistrzów i jednego w Pucharze Francji. Gdy do tego doda się jedno trafienie w reprezentacji, to może się już pochwalić 30 bramkami.

Sobotnia wygrana była już 23. w rozgrywkach. Paryżanie, którzy po raz kolejny musieli sobie radzić bez kontuzjowanych Brazylijczyka Neymara i Urugwajczyka Edinsona Cavaniego, zrównali się w liczbie meczów z drugim w tabeli zespołem Lille OSC, który traci do drużyny stołecznej 20 punktów. Wicelider w niedzielę podejmie Dijon.