PlusLiga: Cerrad Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Cerrad Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Faza zasadnicza PlusLigi dobiega końca. W 23. kolejce w pierwszym sobotnim meczu PlusLigi Cerrad Czarni Radom podejmą PGE Skrę Bełchatów, która walczy o udział w fazie play-off. Transmisja spotkania Cerrad Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów w Polsacie Sport.

Cerradowi Czarnym Radom by awansować do fazy play-off potrzeba dosłownie jednego kroku. Takim krokiem mogłoby okazać się zwycięstwo za trzy punkty w meczu z mistrzami Polski. Jednak PGE Skra Bełchatów nie może pozwolić sobie na porażkę, jeśli marzy o zdobyciu w tym sezonie któregoś z medali.

 

Drużyna z Bełchatowa zajmuje obecnie siódme miejsce, tracąc punkt do szóstego w stawce GKS-u Katowice, który w piątek pokonał MKS Będzin (3:2). Dlatego jest to bardzo ważne starcie w kontekście walki o play-offy. – Na pewno będzie to ciężkie spotkanie. W tym sezonie jest to bardzo wymagający przeciwnik. Mają znakomitych zawodników, szczególnie na pozycji rozgrywającego. Nie wiem, jak czuje się Dejan Vincić, ale jeśli zagra, to będzie liderem tego zespołu. To on prowadzi tę drużynę do góry, dobrze rozgrywa piłki i całe mecze - powiedział w rozmowie z oficjalną stroną bełchatowskiego klubu rozgrywający PGE Skry - Kamil Droszyński, który jeszcze w poprzednim sezonie grał w Cerrad Czarnych. 

 

Radomianie są na czwartej pozycji, z dużo bezpieczniejszą zaliczką. Podopieczni Roberta Prygla w poprzedniej kolejce męczyli się z MKS Będzin, ale zdołali wywalczyć trzy punkty. Siatkarze PGE Skry mają za sobą dwa zacięte boje, oba wygrane po tie-breakach: z ONICO oraz z Aluron Virtu Wartą.

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

 

Transmisja meczu Cerrad Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów w Polsacie Sport. Początek od godziny 14:45.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze