Swoboda złotą medalistką halowych mistrzostw Europy!

Inne
Swoboda złotą medalistką halowych mistrzostw Europy!
fot. PAP

Ewa Swoboda została w Glasgow halową mistrzynią Europy w biegu na 60 metrów. W finale uzyskała czas 7,09, wyprzedzając utytułowaną Holenderkę Dafne Schippers - 7,14 oraz broniącą tytułu Brytyjkę Ashę Philip - 7,15.

Dwa lata temu w Belgradzie trenowana przez Iwonę Krupę zawodniczka AZS AWF Katowice zajęła drugie miejsce.

 

- Minęła już chwila od finału, a dalej nie umiem sobie wyobrazić tego, że wygrałam. Myślałam, że dobiegłam druga albo trzecia. Uderzyłam o materac i usłyszałam swoje imię oraz nazwisko. Wtedy wszystko puściło. Popłakałam się. Ten sukces kosztował mnie wiele pracy. Mam nadzieję, że przełoży się to na sezon letni, który będzie bardzo długi - podkreśliła Swoboda.

 

Dodała, że bardzo wiele zawdzięcza swoim rodzicom, który są dla niej oparciem w każdej sytuacji.

 

- Pokazałam, że umiem utrzymać takie samo tempo przez cały sezon. Trzeba ciężko pracować i dalej biegać. Już nie czytam tego, co ludzie piszą o mnie w internecie. Teraz ważne dla mnie jest to, co uważam ja, moi rodzice, chłopak i trenerka. Tzw. dobre rady i komentarze innych mnie nie obchodzą - wspomniała.

 

Polacy w Glasgow wywalczyli dotychczas cztery medale - trzy złote i jeden srebrny. Biało-Czerwoni prowadzą w klasyfikacji medalowej przed ostatnim dniem zmagań. Łączny dorobek polskich lekkoatletów w HME to 179 medali - 58 złotych, 48 srebrnych i 73 brązowe.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze