Dalot: Zrobiliśmy wszystko, żeby awansować! W futbolu wszystko jest możliwe

Piłka nożna

Diogo Dalot został bohaterem Manchesteru United po tym, jak wywalczył rzut karny na wagę awansu do ćwierćfinału. Portugalczyk nastrzelił rękę Presnela Kimpembe, a po meczu opowiedział o tym, że kluczowa była wiara w awans do samego końca.

Tomasz Smokowski: To było niesamowite, nawet nie wiem jak rozpocząć tę rozmowę. Poproszę o kilka twoich przemyśleń!
 
Diogo Dalot: Zaczęliśmy bardzo mocno i od pierwszej minuty wierzyliśmy w to, że można odrobić te straty. Daliśmy z siebie wszystko dla naszych fanów. Przyjechaliśmy do Paryża wygrać i wywalczyć awans, wierzyliśmy w to do samego końca.
 
Co trener Solskjaer przekazał wam w przerwie meczu?
 
To była normalna rozmowa. Kazał nam wierzyć w siebie, przecież byliśmy na prowadzeniu i wystarczył nam jeden gol do awansu - tylko jeden gol od kolejnej rundy. Musieliśmy walczyć do ostatnich sekund.
 
Nie wyglądasz na ucieszonego, proszę o uśmiech!
 
Cieszyłem się z awansu już poza murawą, jeszcze będzie na to czas! Teraz musimy pomyśleć o kolejnym ciężkim meczu z Arsenalem. W Lidze Mistrzów dzieją się niemożliwe rzeczy, wystarczy spojrzeć na to, co wczoraj wydarzyło się w Madrycie. W futbolu wszystko jest możliwe.
 
Rozmowa z Dalotem w załączonym materiale wideo.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.
Tomasz Smokowski, ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie