PGNiG Superliga: Kornecki w PGE VIVE od nowego sezonu

Piłka ręczna
PGNiG Superliga: Kornecki w PGE VIVE od nowego sezonu
fot. Cyfrasport

Mateusz Kornecki, bramkarz Górnika Zabrze i reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych, od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy PGE VIVE Kielce. 24-letni szczypiornista podpisał ze świętokrzyskim klubem trzyletni kontrakt.

Umowa Korneckiego z Górnikiem obowiązywała do końca sezonu 2019/20. Oba kluby doszły jednak do porozumienia i od lipca bramkarz reprezentacji Polski będzie zawodnikiem PGE VIVE.

 

„Cieszę się, że transfer dojdzie do skutku tego lata. Bardzo dziękuję Bogdanowi Kmiecikowi (prezes Górnika Zabrze) za zrozumienie i pomyślny efekt rozmów. Obu nam zależy na rozwoju polskiej piłki ręcznej. Mam ogromny szacunek do niego za to, że udało nam się wypracować tę wspólną decyzję. Mateusz Kornecki to bardzo zdolny i obiecujący polski bramkarz, w dodatku pochodzący z naszego regionu. Jestem przekonany, że wspólnie z Andreasem Wolffem stworzy interesujący duet bramkarski, jedyny taki w polskiej lidze” – powiedział prezes PGE VIVE Kielce Bertus Servaas, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

 

„Mateusz w naszym klubie bardzo się rozwinął i pokazuje, że jest jednym z najlepszych polskich bramkarzy. Cieszę się, że dostanie okazję do pokazania swoich umiejętności w zespole, który regularnie gra z sukcesami w Lidze Mistrzów, co na pewno pomoże mu w dalszym rozwoju, a nam pozostanie satysfakcja, że nasz klub pomógł mu w rozwoju seniorskiej kariery" – zaznaczył Kmiecik.

 

Kornecki jest wychowankiem KSSPR Końskie, w barwach którego zadebiutował w pierwszej lidze zaledwie w wieku 15 lat. W 2013 roku został zawodnikiem Górnika Zabrze. Od 2017 roku regularnie występuje w reprezentacji Polski. Jego brat Hubert gra w klubie z Zabrza na pozycji rozgrywającego.

 

Po zakończeniu obecnego sezonu z kieleckiej drużyny odejdą dwaj bramkarze. Serb Vladimir Cupara za pół roku będzie zawodnikiem wicemistrza Węgier Telekomu Veszprem, a Chorwat Filip Ivic przeniesie się do niemieckiego VfL Gummersbach.

 

W następnym sezonie pierwszym bramkarzem PGE VIVE będzie reprezentant Niemiec Andreas Wolff, występujący obecnie w THW Kiel. Trzecim zawodnikiem na tej pozycji będzie niespełna 18-letni Miłosz Wałach.

 

WYNIKI I TABELA PGNiG SUPERLIGI

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze