Liga Europy: Wysokie zwycięstwo Napoli nad Salzburgiem. Trafienie Milika

SSC Napoli w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy pokonało FC Salzburg 3:0 (2:0) w czwartkowy wieczór na Stadio San Paolo. Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Arkadiusz Milik, który podobnie jak Piotr Zieliński zaczął spotkanie w podstawowym składzie wicemistrzów Włoch.

Mecz idealnie ułożył się dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie już w 10. minucie za sprawą trafienia Milika. Polski napastnik pewnie zachował się w sytuacji sam na sam i pokonał Alexandera Walke. Asystę przy golu naszego snajpera zaliczył Dries Mertens. Osiem minut później było już 2:0. Po podaniu Jose Callejona pięknego gola strzelił Fabian Ruiz. Hiszpan popisał się skutecznym wolejem i tym samym goście znaleźli się już na początku spotkania w trudnym położeniu.

W drugiej części gry Salzburg stworzył sobie wiele okazji do zdobycia gola, ale świetnie dysponowany tego dnia był Alex Meret. Młody włoski bramkarz w niewiarygodny sposób zatrzymał strzały Munisa Dabbura i rezerwowego Fredrika Gulbrandsena.

W 58. minucie Napoli ustaliło wynik mecz. Walke po raz trzeci był zmuszony wyciągnąć piłkę z bramki. Po dośrodkowaniu Mario Ruiego pechowo interweniował Jerome Junior Onguene, który głową wpakował piłkę do własnej bramki.

W 66. minucie murawę opuścił Zieliński, którego zmienił Amadou Diawara. Z kolei Milik grał do 81. minuty. Strzelca pierwszego gola zmienił w końcówce Adam Qunas.

SSC Napoli - FC Salzburg 3:0 (2:0)

Bramki: Milik 10, Ruiz 18, Onguene 58 (s)

Napoli: Meret - Rui, Koulibaly, Maksimović, Hysaj - Zieliński (66' Diawara), Ruiz, Allan, Callejon - Mertens (72' Insigne), Milik (81' Ounas)

Salzburg: Walke - Ulmer, Onguene, Andre Ramalho, Lainer - Junuzović (62' Mwepu), Samassekou, Wolf, Schlager - Dabbur (75' Minamino), Daka (61' Gulbrandsen)

Żółte kartki: Maksimović, Koulibaly, Ounas - Schlager

Sędzia: Alexey Kulbakov (Białoruś)

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

A.J., Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy, że byliśmy z nami. Dobranoc.

Oto komplet wyników pierwszych spotkań 1/8 finału Ligi Europy.

Mimo wyniku (3:0) nie był to łatwy mecz dla gospodarzy.

Koniec meczu.

Świetny, soczysty strzał Gulbrandsena, ale równie dobra interwencja Mereta. Młody bramkarz Napoli rozgrywa pierwszorzędny mecz.

Oto reakcja na okazję Gulbrandsena.

Kolejna szanse dla gości, ale Austriacy mają pecha pod bramką Napoli. Strzał Gulbrandsena z bliskiej odległości zatrzymał Meret.

Drugi z Polaków również opuścił plac gry. W miejsce Milika wszedł Adam Qunas.

Strzał Wolfa zza pola karnego również niecelny.

Salzburg szuka gola honorowego, ale ewidentnie nie jest to dzień austriackiej ekipy.

Milik miał świetną okazję do strzelenia gola, ale nasz napastnik niewiele się pomylił.

Druga zmiana w Napoli.

Strzał głową Milik wysoko nad bramką Salzburga.

Strzał Jose Callejona z linii bramkowej wybił Andre Ramalho.

Piotr Zieliński opuścił murawę. W miejsce Polaka wszedł Amadou Diawara.

Dwie zmiany w zespole Salzburga.

Junuzovic strzelał z dystansu, ale Meret wybił piłkę na rzut rożny.

GOOOOOOOL! Wielki pech Jerome'a Juniora Onguene'a. 21-letni stoper wpakował piłkę do własnej bramki. Futbolówkę dorzucał Mario Rui.

Kolejna próba Mertensa niecelna. Tym razem z rzutu wolnego.

Po podaniu Milika w kapitalnej sytuacji znalazł się Mertens, ale strzał Belga niecelny.

Odważny strzał Mertensa z połowy boiska, jednak ta próba niecelna.

Meret zatrzymał strzał Dabbura z bliskiej odległości. To była doskonała okazja gości.

Zaczynamy drugą połowę.

Wraz z naszymi komentatorami Bożydarem Iwanowem i Arturem Wichniarkiem za kwadrans zapraszamy na drugą połowę.

Sędzia nie doliczył ani minuty. Napoli do przerwy prowadzi po golach Milika i Ruiza.

Pierwsza połowa dobiega końca. Napoli spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

Niezła próba Zlatko Junuzovicia, ale jego strzał minimalnie niecelny.

Kolejny atak Napoli z udziałem Piotra Zielińskiego, ale Austriacy mądrze się bronią.

FC Salzburg stara się odpowiedzieć na gole Napoli i złapać kontakt, ale w ich poczynaniach brakuje dokładności.

Napoli dąży do tego, żeby strzelić trzeciego gola. Po dwóch kwadransach gry i dwóch zdobytych bramkach Milik i spółka nadal są nienasyceni.

Goście są sfrustrowani wynikiem i odbija się to na ich grze. Popełniają sporo prostych błędów.

Zobaczcie gola Arkadiusza Milika.

Dobra, pewna kolejna już interwencja Mereta.

GOOOOOOL! Piękne trafienie Fabiana Ruiza po świetnej zespołowej akcji Napoli.

Gol Patsona Daki, ale napastnik gości był na spalonym.

Strzał głową Kalidou Koulibaly'ego niecelny.

Napoli mimo, że prowadzi nadal atakuje. Zespół Carlo Ancelottiego chce iść za ciosem.

Asystę przy golu Milika zaliczył Dries Mertens.

GOOOOOOL! Arkadiusz Milik wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem przyjezdnych.

Źle rozwiązany stały fragment gry. Goście wybili piłkę na połowę Napoli.

Strzał Fabiana Ruiza zablokowany. Będzie rzut rożny dla gospodarzy.

Druga celna próba Munisa Dabbura, ale Alex Meret znowu był czujny. Odważny początek Austriaków.