Bożydar Iwanow: Gratulacje z powodu wygranej. To zwycięstwo daje wam bardzo duże szanse na awans. To był zupełnie inny mecz, niż ten z Zurychem.

 

Piotr Zieliński: Spodziewaliśmy się, że nasi rywale będą wysoko pressować. To drużyna, która bardzo dużo biega i nie zostawia zbyt dużo miejsca. Kiedy rozgrywaliśmy akcje z pierwszych piłek to tworzyły się przestrzenie. To był trudniejszy rywal od Zurycha. Cieszymy się, że wygraliśmy 3:0. To dobry wynik, ale pozostaje jeszcze 90 minut, w których musimy być skoncentrowani i walczyć o następne bramki.

 

Byliśmy zachwyceni twoją postawą w ostatnich kilkunastu tygodniach. Od początku roku jesteś kluczową postacią Napoli. Po świetnym meczu z Juventusem czułeś ciężkie nogi?

 

Trochę się to skumulowało. Od kilkunastu tygodni gram od deski do deski. Od początku spotkania czułem, że nogi są ciężkie i będzie się grało trudno. W niedziele jest kolejny mecz. Na pewno wrócę na swój odpowiedni poziom. Ważne, że wygraliśmy 3:0 i do Salzburga pojedziemy z dobrym wynikiem.

 

Wiele osób mówi, że zmiana systemu na 1-4-4-2 pomogła ci w grze. Spowodowała jednak, że masz więcej zadań w defensywie.

 

Zmiana systemu spowodowała zmianę mojej gry. Muszę częściej wracać do obrony, ale można też ustawiać się między liniami i kreować akcje. Trochę tego w tym meczu brakowało, ale mam nadzieję, że w następnych meczach znowu będzie wyglądało super.

 

Dziennikarze pisali o "euroblokadzie" Arkadiusza Milika. Rozmawialiście o tym w szatni, że nie strzela goli w europejskich pucharach, czy to pomysł dziennikarzy?

 

Dziennikarze chcieliby, żeby strzelał w każdym meczu. Jest nam pomocny. Zagrał świetny mecz. Wielokrotnie pokazał, że jest świetnym napastnikiem. W Zurychu zaliczył asystę, teraz zdobył bramkę.

 

Dziennikarz jednej z włoskich gazet zapytał cię, czy zrobisz sobie tatuaż. Padła odpowiedź, że nie.

 

Kiedyś miałem w planach zrobienie sobie tatuażu. Zawsze jednak mama negatywnie na to reagowała. W chwili obecnej nie interesuje mnie robienie tatuażu i żadna okazja nie będzie dobra, by go wykonać.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.