ME U-23 w zapasach: Złoty medal Strzałki

Sporty walki

Natalia Strzałka (ZKS Slavia Ruda Śląska) zdobyła w serbskim Nowym Sadzie złoty medal zapaśniczych mistrzostw Europy do lat 23 w wadze 68 kg. Podopieczna Elżbiety Garmulewicz pokonała w finale Rosjankę Chanum Weliewę 3:0.

W drodze na najwyższy stopień podium Strzałka zwyciężyła Ukrainkę Alinę Rudnycką Lewycką 4:2, Turczynkę Kadriye Aksoy 8:4 oraz w półfinale Białorusinkę Jauchenię Andrejczykawę 9:4.

W finałowej walce przy doskonałej obronie Polki sędziowie wskazali dwukrotnie pasywność Rosjanki, dzięki czemu Strzałka zdobyła dwa punkty. Na 15 sekund przed końcem pojedynku Polka wypchnęła rywalkę za matę otrzymując trzeci punkt.

Zawodniczka z Rudy Śląskiej największe sukcesy odnosiła w kategorii juniorek młodszych. Była medalistką mistrzostw świata i Europy kadetek oraz trzecią zawodniczką Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Nankinie w 2014 roku. Przed rokiem z akademickich mistrzostw świata w Brazylii przywiozła srebrny medal.