Hat-trick Sterlinga! Manchester City ucieka Liverpoolowi

Raheem Sterling potrzebował 13 minut, by strzelić trzy gole przeciwko Watford w 30. kolejce Premier League. Manchester City wygrał 3:1 i powiększył przewagę nad Liverpoolem.

Manchester City mógł odskoczyć Liverpoolowi na cztery punkty. Warunkiem było ogranie Watford przed własną publicznością. Biorąc pod uwagę ostatnie spotkania obu drużyn nie było to najtrudniejsze wyzwanie. "Obywatele" regularnie ogrywali już sobotniego przeciwnika i podobnie miało być także i tym razem.

Pierwszą połowę "Szerszenie" zdołały przetrwać. Gospodarze może nie grali porywająco, ale stworzyli kilka okazji. Najlepszą zmarnował Sergio Aguero. Po przerwie strzelanie w swoje nogi wziął za to Raheem Sterling, który w 13 minut skompletował hat-trick. Goście odpowiedzieli co prawda trafieniem Gerarda Deulofeu, ale tego dnia stać ich było tylko na tyle.

Manchester City ma cztery punkty przewagi nad Liverpoolem.

Manchester City - Watford 3:1 (0:0)

Bramki: Sterling 46, 50, 59 - Deulofeu 66.

Manchester City: Ederson - Walker, Kompany, Otamendi, Zinchenko - Bernardo, Gundogan, Silva - Mahrez (90 Foden), Aguero (80 Jesus), Sterling (64 Sane).

Watford: Foster - Janmaat, Britos (82 Cathcart), Kabasele, Masina - Femenia (65 Deulofeu), Capoue, Doucoure, Cleverley - Success (65 Deeney), Gray.

Żółte kartki: Walker - Cleverley.