MŚ w biathlonie: Transmisja sprintu mężczyzn w Polsacie Sport Extra

Norweski biathlonista Johannes Thingnes Boe, który wraz z drużyną został w czwartek mistrzem świata w sztafecie mieszanej, "zapoluje" w sobotę na drugi złoty medal tegorocznej imprezy w Oestersund. Transmisja biegu sprinterskiego mężczyzn w Polsacie Sport Extra.

Boe w tym sezonie Pucharu Świata wygrał 12 z 18 zawodów indywidualnych, w tym pięć z siedmiu sprintów. Jest zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej cyklu, a przed rozpoczęciem zmagań w Szwecji powiedział, że mierzy w siedem medali.

Poza czterema konkurencjami indywidualnymi i sztafetą mieszaną Norweg może wystartować jeszcze w sztafecie 4x7,5 km oraz w supermikście.

Szyki będzie chciał mu pokrzyżować m.in. broniący Kryształowej Kuli Francuz Martin Fourcade, który cały czas jest w czołówce PŚ (szóste miejsce w "generalce"), choć nie jest już w tak dobrej formie, jak w minionych latach.

W sobotę wystartują także Polacy, ale sensacją byłoby już, gdyby zajęli miejsce w drugiej dziesiątce. O szansach biało-czerwonych świadczy też wypowiedź prezes Polskiego Związku Biathlonu Dagmary Gerasimuk, która nie obiecuje sobie zbyt wiele.

"Satysfakcjonowałoby mnie, gdybyśmy mieli swoich przedstawicieli w biegu pościgowym (na dochodzenie), któremuś z naszych biathlonistów udało się wywalczyć pucharowe punkty, a w sztafecie udało się powtórzyć dwunaste miejsce z Oberhofu" - mówiła, cytowana w związkowym komunikacie.

W piątek w sprincie na 7,5 km rywalizowały kobiety. Najlepsza z Polek Monika Hojnisz zajęła 34. miejsce. Mistrzostwa w Oestersund zakończą się 17 marca.

Transmisja biegu sprinterskiego mężczyzn od godziny 16.30 w Polsacie Sport Extra.