Murowanym faworytem tej konfrontacji są przyjezdni, którzy znajdują się na trzecim miejscu w tabeli z przewagą punktu nad Interem Mediolan. Podopieczni Gennaro Gattusso ostatni raz schodzili z boiska przegrani 16 stycznia w wyjazdowym starciu z Juventusem. Duża w tym zasługa Krzysztofa Piątka, który odkąd trafił na San Siro zbiera same pozytywne oceny, nawet w tych spotkaniach, w których nie strzela goli. W poprzedniej kolejce rossoneri wygrali u siebie z Sassuolo 1:0.

 

Forma piłkarzy Chievo jest analogiczna, ponieważ seria porażek i remisów sprawia, że zawodnicy tej drużyny ostatni i jedyny raz cieszyli się ze zwycięstwa 29 grudnia, wygrywając u siebie z Frosinone 1:0. W tabeli klub z Werony jest na ostatnim miejscu z dwunastoma punktami straty do bezpiecznej lokaty, będąc kandydatem numer jeden do spadku. Reprezentantem tego klubu jest Mariusz Stępiński, który na swoim koncie ma sześć bramek i asystę w Serie A. Biorąc pod uwagą katastrofalną dyspozycję Chievo, jego dorobek może budzić szacunek. Innym Biało-Czerwonym w zespole gości jest Paweł Jaroszyński, 25-letni obrońca.

 

W pierwszym starciu obu ekip AC Milan zwyciężył Chievo 3:1. Polscy kibice z pewnością liczą, że główne role odegrają reprezentanci naszego kraju. Przyjezdni muszą koniecznie wygrać, natomiast gospodarze nie mają nic do stracenia. To może zwiastować ciekawe widowisko.

 

WYNIKI I TABELA SERIE A

 

Relacja i wynik na żywo meczu Chievo Verona - AC Milan o godz. 20:30 na Polsatsport.pl.