Serie A: Piątek znowu trafił! Zwycięstwo Milanu w Weronie (WIDEO)

Po dwóch meczach bez trafienia kibice Milanu doczekali się gola Krzysztofa Piątka. Polak w 57. minucie trafił do bramki Stefano Sorrentino, a jego drużyna wygrała 2:1 z ostatnim w tabeli Chievo Werona w meczu 27. kolejki Serie A.

Murowanym faworytem tego spotkania byli piłkarze Milanu. Podopieczni Gennaro Gattusso ostatni raz doznali ligowej porażki 16 stycznia w starciu z Juventusem. Piłkarze z Werony notują jeszcze dłuższą serię, lecz jest to seria bez zwycięstwa.

Emocje na Stadio Marcantonio Bentegodi rozpoczęły się dopiero w 31. minucie, kiedy do wykonania rzutu wolnego podszedł Lucas Biglia. Argentyńczyk popisał się pięknym trafieniem z okolic dwudziestego metra. Na odpowiedź nie trzeba było jednak długo czekać. Dokładnie 10 minut później Mehdi Leris przeprowadził akcję prawą stroną, po czym dośrodkował perfekcyjnie w pole karne, gdzie czekał już Perparim Hetemaj i pewnym strzałem przy samym słupku umieścił piłkę w bramce.

Kibice Milanu po dwóch meczach przerwy doczekali się bramki Piątka. W 57. minucie Polak najpierw próbował strzału nożycami, lecz trafił wprost w ręce Stefano Sorrentino. Po chwili piłkę przejął Samu Castillejo. Hiszpan zagrał głową w kierunku Piątka, a ten zanotował swoje dziewiętnaste trafienie w tym sezonie Serie A. "Il Pistolero" zrównał się w ten sposób liczbą goli z Cristiano Ronaldo i Fabio Quagliarellą na czele klasyfikacji strzelców.

88 minut na boisku w barwach Chievo spędził Mariusz Stępiński. Paweł Jaroszyński nie dostał szansy na zaprezentowanie się w tym spotkaniu.

Chievo Werona - AC Milan 1:2 (1:1)
Bramki: Hetemaj 41 - Biglia 31, Piątek 57

Chievo: Stefano Sorrentino - Fabio Depaoli, Mattia Bani, Marco Andreolli, Federico Barba - Assane Diousse (77' Sofian Kiyine) - Mehdi Leris, Perparim Hetemaj - Emanuele Giaccherini - Mariusz Stępiński (88' Manuel Pucciarelli), Riccardo Meggiorini (77' Filip Djordjevic)

AC Milan: Gianluigi Donnarumma - Andrea Conti (64' Davide Calabria), Mateo Musacchio, Alessio Romagnoli, Diego Laxalt - Franck Kessie, Lucas Biglia, Lucas Paqueta (54' Hakan Calhanoglu) - Suso (84' Fabio Borini), Krzysztof Piątek, Samu Castillejo

Żółte kartki: Giaccherini, Sorrentino - Conti

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.