Eredivisie: Feyenoord Rotterdam zremisował w Arnhem

Feyenoord Rotterdam zaledwie zremisował na wyjeździe z Vitesse Arnhem 1:1 w 25. kolejce Eredivisie. Podział punktów na GelreDome oznacza, że goście coraz bardziej oddalają się od gry w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Do wicelidera, czyli Ajaksu Amsterdam, tracą dziewięć punktów.

Długą cierpliwością musieli wykazać się kibice zasiadający na trybunach stadionu GelreDome. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy Orkun Kokcu dał prowadzenie przyjezdnym. 18-letni pomocnik precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego nie dał szans Eduardo. Asystę przy bramce zaliczył kapitan Robin van Persie.

Trzeci zespół Eredivisie krótko cieszył się z prowadzenia. Dwie minuty po zmianie stron było już 1:1,. Sprytem w polu karnym gości wykazał się Mohammed Dauda. Kameruńczyk wykorzystał błąd jednego z obrońców i doprowadził do remisu.

Bramka zdobyta na początku drugiej połowy pobudziła gospodarzy, którzy przejęli inicjatywę i częściej zagrażali 15-krotnym mistrzom Holandii. Goli więcej jednak nie padło i oba zespoły musiały zadowolić się podziałem punktów.

Vitesse Arnhem - Feyenoord Rotterdam 1:1 (0:1)

Bramki: Dauda 47 - Kokcu 45+1

SBV Vitesse: Eduardo - Vyacheslav Karavaev, Danilho Doekhi, Maikel van der Werff, Max Clark - Martin Odegaard, Navarone Foor (46. Thulani Serero), Matus Bero, Alexander Buttner (80. Hilary Gong) - Brian Linssen, Mohammed Dauda (62. Thomas Buitink)

Feyenoord: Joris Delle - Jerry St. Juste (69. Botteghin), Cuco Martina, Jan-Arie van der Heijden, Ridgeciano Haps - Jens Toornstra, Jordy Clasie, Orkun Kokcu (76. Nicolai Jorgensen) - Steven Berghuis, Robin van Persie, Sam Larsson

Żółta kartka: Berghuis

Sędzia: Jeroen Manschot