Klasyfikacja generalna Raw Air: Stoch poza "dziesiątką". Johansson odleciał rywalom!

Zimowe
Klasyfikacja generalna Raw Air: Stoch poza "dziesiątką". Johansson odleciał rywalom!
fot. PAP

Trzecia edycja norweskiego turnieju Raw Air nie układa się po myśli Polaków. Po czterech z piętnastu skoków najlepszy z Biało-Czerwonych Kamil Stoch zajmuje dopiero 11. miejsce. Liderem klasyfikacji pozostał Robert Johansson, który wygrał niedzielny konkurs indywidualny na skoczni Holmenkollbakken (HS134) w Oslo.

Zwycięzca turnieju Raw Air z 2018 roku Stoch w obecnej edycji nie jest już tak mocny jak przed rokiem. Skoczek z Zębu po udanych kwalifikacjach (prologu) w Oslo, w których zajął drugie miejsce, później prezentował się słabiej. O jubileuszowym, jednoseryjnym konkursie drużynowym chciał jak najszybciej zapomnieć. Jego nieudany skok przesunął nas z pierwszej na czwartą lokatę, tuż za podium.


W niedzielnych zawodach trzykrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich skakał solidnie, ale wystarczyło to jedynie na 13. miejsce. Był to jednak najlepszy wynik spośród Biało-Czerwonych. 19. był Jakub Wolny, 24. Dawid Kubacki, a Piotr Żyła 26. Do drugiej serii nie zakwalifikowali się Stefan Hula (36) i Paweł Wąsek (42).


Ponownie bezkonkurencyjny w Oslo był Robert Johansson. 29-letni skoczek, który zwyciężył w prologu, w sobotę pobił rekord skoczni (144 m) i poprowadził Norwegię do pierwszego zwycięstwa w sezonie. Do niego należało również niedzielne popołudnie, w które wyprzedził na podium Stefana Krafta i Petera Prevca. W klasyfikacji generalnej "Raw Air" jego przewaga nad drugim Ryoyu Kobayashim powiększyła się do 28,1 pkt. Trzeci jest Kraft.


Najlepszym Polakiem w turnieju jest Stoch. Wicelider klasyfikacji generalnej utrzymał jedenastą lokatę po feralnej "drużynówce". O trzy pozycje niżej jest świeżo upieczony mistrz świata ze skoczni normalnej w Seefeld - Kubacki. Tuż za nim sklasyfikowany jest Wolny. Końcówka sezonu ewidentnie "nie służy" Żyle, który w trzeciej edycji norweskiej imprezy jest dopiero 22. Poza czołową "trzydziestką" znajdują się Hula (38) i Wąsek (46).


Norweska karawana jedzie dalej. Kolejnym przystankiem dla skoczków będzie rodzinna miejscowość Johanssona - Lillehammer. W poniedziałek najlepsi zawodnicy świata będą rywalizowali w prologu przed wtorkowym konkursem. Jak spiszą się Polacy? Czy Johansson po raz kolejny wygra przed własną publicznością? 

 

Klasyfikacja Raw Air 2019:

 

1. Robert Johansson (Norwegia) 547 
2. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 518.9 
3. Stefan Kraft (Austria) 516.5

4. Markus Eisenbichler (Niemcy) 498.1
5. Philipp Aschenwald (Austria) 482.5
6. Yukiya Sato (Japonia) 474.9
7. Timi Zajc (Słowenia) 474
8. Peter Prevc (Słowenia) 470.4
8. Johann Andre Forfang (Norwegia) 470.4
10. Killian Peier (Szwajcaria) 465.7

11. Kamil Stoch (Polska) 463.8

...
14. Dawid Kubacki (Polska) 462.2 
15. Jakub Wolny (Polska) 460.6 
22. Piotr Żyła (Polska) 437.7 
38. Stefan Hula (Polska) 203.3 
46. Paweł Wąsek (Polska) 178.9 

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze