Skandal we Włoszech! Pijany Polak podawał się... za Szewczenkę

Piłka nożna
Skandal we Włoszech! Pijany Polak podawał się... za Szewczenkę
fot. PAP

Do kuriozalnego zdarzenia doszło we włoskiej miejscowości Boscoreale. Polak, który miał problemy z prawem został odnaleziony kompletnie pijany i przed funkcjonariuszami bronił się niezwykłą historią. Podał się za... legendę Milanu, Andrija Szewczenkę.

Szewczenko jest legendą AC Milan i dwukrotnym królem strzelców Serie A. W barwach Rossonerich wystąpił 322-krotnie, zdobywając aż 175 bramek. Obecnie jest selekcjonerem reprezentacji Ukrainy, a strzelającego kolejne gole Krzysztofa Piątka porównuje się właśnie do "Szewy".
 
Były reprezentant Ukrainy został nieoczekiwanie bohaterem kolejnej historii na włoskiej ziemi, tym razem... w klimacie kryminalnym.
 
40-letni Polak, który został skazany na areszt domowy na kilka dni zniknął z miejsca zamieszkania i był poszukiwany przez włoską policję. Gdy ta ostatecznie go odnalazła w San Giuseppe Vesuviano, linia obrony Polaka brzmiała wręcz niewiarygodnie: kompletnie pijany stwierdził, że nazywa się Andrij Szewczenko i to nieporozumienie.
 
Funkcjonariusze nie uwierzyli w tę historię, a sąd ponownie rozpatrzy prawną sytuację Polaka. Będzie odpowiadał także za podanie fałszywych danych personalnych.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze