I liga siatkarzy: Fatalna pomyłka sędziów! Przyznali dwa punkty za jedną akcję. W efekcie powtórzono seta (WIDEO)

Siatkówka
I liga siatkarzy: Fatalna pomyłka sędziów! Przyznali dwa punkty za jedną akcję. W efekcie powtórzono seta (WIDEO)
fot. Twitter

Siatkarskie rozgrywki ligowe wkraczają w decydującą fazę. Na zapleczu PlusLigi rozpoczęła się runda play-off oraz batalia o utrzymanie. O ten drugi cel walczą w tym sezonie Mickiewicz Kluczbork z Tauron AZS-em Częstochowa. Po dwóch rozegranych meczach w Kluczborku akademicy spod Jasnej Góry prowadzą w rywalizacji do trzech zwycięstw 2:0. W pierwszym starciu doszło do kuriozalnej sytuacji z udziałem sędziów.

Częstochowianie wygrali w piątek i sobotę odpowiednio 3:0 i 3:2. W tym pierwszym starciu doszło do dużej pomyłki arbitrów, którzy przy skutecznej kiwce Dawida Murka, przy stanie 22:18 w premierowej partii, przyznali częstochowianom... dwa punkty. Biało-zieloni zeszli z parkietu ukontentowani zwycięstwem 25:19, aby po kilkunastu minutach powrócić na boisko, żeby ponownie rozegrać końcówkę seta.

 

W międzyczasie nad pomyłką debatowali sędziowie, którzy musieli znaleźć moment, w którym ów błąd został popełniony. Przerwa trwała dość długo i dopiero notatki statystyków okazały się pomocne. Na nagraniu wideo warto skupić swoją uwagę na znajdującą się na drugim planie tablicę świetlną z wynikiem.

 

 

W drugim podejściu pierwszego seta siatkarze z Częstochowy znowu okazali się lepsi, wygrywając tym razem 25:21 i następnie cały mecz 3:0. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych, a trzecie i ewentualne czwarte spotkanie odbędzie się pod Jasną Górą.

 

WYNIKI I TABELA I LIGI MĘŻCZYZN

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie