Transmisja Magazynu Fortuna 1 Ligi wyjątkowo o innej porze

W poniedziałek czeka nas drugi po przerwie Magazyn Fortuna 1 Ligi. Jego gościem będzie stojący za sterami ŁKS Łódź prezes Tomasz Salski, którego głównym celem jest zagwarantowanie "Rycerzom Wiosny" powrotu do najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Transmisja Magazynu Fortuna 1 Ligi wyjątkowo o godzinie 16.00 na portalu Polsatsport.pl oraz w Polsacie Sport.

Za nami 23. kolejka Fortuna 1 Ligi, w której nie brakowało ciekawych rozstrzygnięć. Tempa nie zwalnia przewodzący stawce Raków, który dzięki efektownemu zwycięstwu 3:0 nad GKS Katowice przedłużył serię zwycięstw w lidze do ośmiu z rzędu. Rozpaczliwie walczącą o utrzymanie GieKSę "napoczął" w 36. minucie Tomáš Petrášek, a w końcówce dubletem popisał się Sebastian Musiolik. Oznacza to, że na jedenaście kolejek przed końcem, częstochowianie posiadają jedenaście punktów przewagi nad drugą drużyną w tabeli.

W związku z trzynastą już porażką w obecnym sezonie sytuacja podopiecznych Dariusza Dudka wydaje się zaś opłakana. Katowiczanie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli i do bezpiecznej strefy tracą siedem punktów.

Działo się również "na dole" podium, gdzie doszło spotkania Stali Mielec z ŁKS Łódź. Przed meczem w lepszej sytuacji była Stal, która nie tylko pełniła funkcję wicelidera, ale również legitymowała się imponującą serią ośmiu zwycięstw w lidze z rzędu. ŁKS przed zimową przerwą wytracił nieco impet, czego wynikiem było zremisowanie trzech spośród pięciu meczów.

W Mielcu górą byli jednak podopieczni Kazimierza Moskala, którzy pokonali gospodarzy 1:0 po golu Maksymiliana Rozwandowicza z rzutu karnego. Obrońca "Rycerzy Wiosny" odkupił tym swoje winy, ponieważ wcześniej zdarzyło mu się parę razy źle zagrać lub ustawić, czego wynikiem były okazje Stali. Już na początku meczu zanotował on fatalną stratę, po której w sytuacji sam na sam znalazł się Andreja Prokić, zatrzymany ostatecznie przez rozgrywającego świetny mecz Michała Kołbę. Rozwandowicz nie upilnował Serba również w 25. minucie, gdy wyskoczył on do dośrodkowania Grzegorza Tomasiewicza i strącił piłkę w kierunku bramki gości, a zagrożenie po raz kolejny efektowną paradą zażegnał Kołba.

Nie zmieniło to faktu, że ŁKS przywiózł z Mielca niezwykle cenne trzy punkty, dzięki którym przeskoczył Stal w tabeli i obecnie zajmuje drugie, premiowane awansem do LOTTO Ekstraklasy, miejsce. Drużyn liczących się w kontekście walki o wicemistrzostwo jest jednak kilka, gdyż swoje aspiracje zgłaszają m.in. Sandecja Nowy Sącz czy wspomniana wcześniej Stal.

O plan na utrzymanie korzystnej lokaty do końca sezonu zapytamy prezesa łodzian pana Tomasza Salskiego. Uwadze ekspertów nie umknie z pewnością mecz kończący 23. kolejkę Fortuna 1 Ligi, w którym Warta Poznań pokonała u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:3, a dwa z, bagatela, siedmiu goli śmiało zasłużyły na miano światowej klasy.

Prowadzący: Szymon Rojek.
Gość: Tomasz Salski (prezes ŁKS Łódź).
Eksperci: Tomasz Łapiński i Janusz Kudyba.