Liga Mistrzów: Trefl Gdańsk – Zenit Kazań. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów siatkarze Trefla podejmą Zenit Kazań. Sześciokrotny triumfator Ligi Mistrzów jest zdecydowanym faworytem starcia z ekipą trenera Andrei Anastasiego. Może jednak Trefl sprawi niespodziankę? Relacja na żywo z meczu Trefl Gdańsk – Zenit Kazań na Polsatsport.pl od godziny 18.00.

Siatkarze z Kazania zameldowali się w Trójmieście już w poniedziałek i wykorzystali okazję do obejrzenia meczu najbliższego rywala w PlusLidze. Trefl  przegrał w Ergo Arenie z PGE Skrą Bełchatów 2:3. Mimo porażki, kapitalne zawody rozegrał Maciej Muzaj – zdobywca 30 punktów w tej konfrontacji.  Od postawy atakującego gdańszczan będzie zależało to, czy gospodarze zdołają nawiązać walkę z faworyzowanym rywalem. 
 
W tej parze nikt na nas nie stawia, ale jesteśmy w stanie sprawić niespodziankę. Nie odczuwamy presji, a wtedy gra się łatwiej – przyznał przed  meczem Muzaj.
 
Zenit Kazań to prawdziwa siatkarska potęga. Sześć razy triumfował w Lidze Mistrzów (2008, 2012, 2015, 2016, 2017, 2018), wygrywał te rozgrywki w  czterech poprzednich sezonach. Co prawda przed sezonem klub ze stolicy Tatarstanu opuścił Wilfredo Leon, ale szybko znaleziono zastępstwo,  zatrudniając w jego miejsce inną wielką gwiazdę – Earvina N’Gapetha. Trener Władimir Alekno ma do dyspozycji wielu znakomitych siatkarzy, takich  jak: Matthew Anderson, Aleksander Butko, Maksim Michajłow, Aleksiej Werbow oraz Artem Wołwicz.
 
Czy gdańszczanie zdołają sprawić sensację i z zaliczką przystąpią do spotkania rewanżowego, które zostanie rozegrane w Centrum Siatkówki Sankt  Petersburg w Kazaniu we wtorek 19 marca?
 
Relacja na żywo z meczu Trefl Gdańsk – Zenit Kazań na Polsatsport.pl od godziny 18.00.
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze