Liga Europy: Chelsea rozbiła drużynę Kędziory. Hat-trick Giroud

Chelsea już w pierwszym spotkaniu praktycznie rozstrzygnęła losy awansu do ćwierćfinału Ligi Europy. W rewanżu tylko przybiła stempel, pokonując Dynamo Kijów aż 5:0. Hat-trickiem popisał się Olivier Giroud, który awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców.

Drużyna Tomasza Kędziory była bezradna w Londynie, a porażka 0:3 to najmniejszy wymiar kary. W rewanżu Dynamo może nie miało większych szans na wywalczenie awansu, ale chciało przynajmniej godnie pożegnać się z tymi rozgrywkami. Nic z tego. Chelsea zagrała na luzie i po raz kolejny rozbiła rywali.

Wynik z pierwszego spotkania został powtórzony już w pierwszej połowie. Dwa gole strzelił Olivier Giroud, a jednego dołożył Marcos Alonso. Po przerwie hat-tricka skompletował Francuz, a wynik na 5:0 ustalił Callum Hudson-Odoi. To nie był najłatwiejszy mecz dla polskiego obrońcy, który był zamieszany w kilka trafień dla "The Blues".

Za największego wygranego spotkania można uznać Giroud. Dzięki hat-trickowi ma na koncie już dziewięć trafień, co jest najlepszym wynikiem w tym sezonie Ligi Europy.

Dynamo Kijów - Chelsea 0:5 (0:3)

Bramki: Giroud 5, 33, 59, Alonso 45+1, Hudson-Odoi 78

Dynamo: Denys Bojko - Tomasz Kędziora, Mykyta Burda, Tamas Kadar, Witalij Mykołenko - Serhij Sidorczuk (65 Tche Tche), Wołodimir Szepeljew (87 Oleksandr Andrijewski) - Viktor Cygankow, Mykoła Szaparenko, Sidcley (81 Jewgen Smyrnyj) - Denys Garmash.

Chelsea: Kepa Arrizabalaga - Davide Zappacosta (69 Cesar Azpilicueta), Antonio Rudiger, Andreas Christensen, Marcos Alonso - N'Golo Kante (65 Jorginho), Mateo Kovacic, Ruben Loftus-Cheek - Callum Hudson-Odoi, Olivier Giroud, Willian (74 Pedro Rodriguez).

Żółte kartki: Mykołenko - Azpilicueta

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: Chelsea.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.